Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Pochwalmy się ogrodami w społeczeństwie - 20.06.2013

Dzień Działkowca to wyjątkowe święto z ponad stuletnią tradycją, mające na celu podsumowanie całorocznej działalności rodzinnych ogrodów działkowych. Dla członków Polskiego Związku Działkowców to okazja do wyrażenia uznania i podziękowań dla osób, które uzyskały niesamowite efekty swojej pracy na własnych działkach i w ogrodach. Podczas tej uroczystości przyznawane są odznaczenia związkowe oraz puchary, wyróżnienia i nagrody. Jednocześnie jest to dzień, w którym wszyscy działkowcy mogą się spotkać i porozmawiać o sprawach dla nich istotnych. Jest to szczególnie ważne w obecnej, bardzo trudnej sytuacji Związku, działkowców i ogrodu.

 Podobne imprezy, w tym Europejski Dzień Działkowca obchodzone są także w całej Europie. Święto działkowców to znakomita okazja do promocji ruchu ogrodnictwa działkowego w Polsce, a także pokazanie efektów wieloletniej pracy  PZD, jak również wysiłku i poświecenia samych działkowców na rzecz ogrodów. Gorąco zachęcamy wszystkie ogrody i okręgowe zarządy PZD do organizowania tegorocznych Dni Działkowca. To ważne, by święto działkowców, Związku i ogrodów było widziane nie tylko przez użytkowników działek, ale przez całe społeczeństwo i władze lokalne. Musimy pokazywać ludzką pracę i osiągnięcia, aby uświadamiać ludzi, jak ogromną rolę odgrywają ogrody w przestrzeni miejskiej. Od społecznego postrzegania roli i wartości ogrodów może zależeć ich dalsza przyszłość!

Organizację Dnia Działkowca zapowiedziało już ok. 300 ogrodów:

- w okręgu bydgoskim 63 ROD,

- w okręgu Gdańskim – 10 ogrodów (ROD „Sucharskiego” w Wejherowie, „Leśna Dolina” w Kwidzynie,  „Polpharma” w Starogardzie Gd., „Domagalskiego” w Gdyni, „Janowo” i „Pł. Dąbka” w Rumii, „Reja” w Gdyni, „Kraszewskiego” w Pruszczu Gd., „Kolejarz w Malborku, „Kościuszki” w Pucku, wszystkie ROD w Tczewie)

- 68 ROD w okręgu kaliskim

- 9 ROD  w okręgu łódzkim ( ROD „Zdrowie”, „Brzezina” , „Forsycja”, „Pienista” w Łodzi, „Lotnia” w Aleksandrowie Łódz., ”Słoneczny” I „Mickiewicza” w Radomsku, „Słoneczna Polana” w Pawlikowicach)

- „ROD „Senior” w Nowym Sączu (okręg małopolski)

- 7 ROD w okręgu mazowieckim (ROD „Żwirki i Wigury”, „Skowronek”, „Groty”, „Nadwiślański”, „Portowa”, „Pod Gruszą”)

- 16 ROD  w okręgu opolskim

- 3 ROD  w okręgu podkarpackim („Nasz ogródek” w Jaśle, „Solidarność” w Mielcu, „Walter” w Rzeszowie)

- wszystkie ROD w okręgu podlaskim

- 3 ROD w okręgu poznańskim („Stokrotka” w Poznaniu, „Wiśniewo” w Wagowie, „mjr Dobrzyckiego” w Obornikach)

- 59 ROD w okręgu sudeckim (m.in. w ROD „Nad Potokiem” w Jeleniej Górze

- 15 ROD w okręgu warmińsko mazurskim

Zachęcamy wszystkie ogrody, by włączyły się w organizację Dni Działkowca na terenie własnych ogrodów!

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio