Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Nie pozbawiajmy się naszej tożsamości! - 17.06.2013

Byłem, słyszałem i widziałem coś o czym nieśmiało śniłem. Widziałem i słyszałem pana Premiera, który swobodnie mówił o tym, że projekt obywatelski stanie się wiodącym. Mówił jeszcze o wielu innych sprawach , o których mogliśmy marzyć. Wysłuchał spokojnie słów prezesa Kondrackiego i mówiących działkowiczów, to nie sen, ale rzeczywistość.  W tym mówieniu jakoś mało mówiło się o naszym związku , o POLSKIM Związku Działkowców, który ma tradycję ponad 30 letnią i wyraźnie mówi się -  że jest to POLSKI Związek Działkowców.

Nie chciałbym aby to było stowarzyszenie lub coś innego. Jesteśmy Polakami i chciałbym aby to w dalszym ciągu był Polski Związek.

Niech się specjaliści spierają co do prawa na którym oprze swą działalność Związek ale nie o nazwę. Nie chcemy aby ustawodawcy opierali się na powiedzeniu ,,Nie ważne jak się zwał byle się dobrze miał”

Otóż nie; Chcę by w dalszym ciągu zwał się Polskim Związkiem Działkowców a o tym by się dobrze miał, postaramy się sami, co udowodniliśmy dotychczasową naszą pracą. Mówimy głośno o naszym POLSKIM Związku Działkowców. Głośno, bo to nasza tożsamość i tradycja.

Uaktualniajmy prawo, ustawy, regulaminy ale zostawmy nasz POLSKI Związek Działkowców, takiej zmiany nie chcemy.

 

 Zygmunt Kacprzak

 Przew. Delegatury w Radomiu

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.