Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Politycy SLD ostrzegają przed obietnicami Premiera - 07.06.2013

Zapowiadane i oczekiwane w Ostrołęce spotkanie z przewodniczącym SLD Leszkiem Millerem oraz przewodniczącym OPZZ Janem Guzem nie doszło do skutku – powodem nieprzybycia gości okazało się niespodziewane spotkanie Prezydenta RP Bronisława  Komorowskiego z byłym doradcą prezydenta USA Billa Cartera – Zbigniewem Brzezińskim, do udziału w którym organizator niespodziewanie i w przysłowiowej ostatniej chwili doprosił obecnego i byłych premierów . 

W miejsce L. Millera oraz J. Guza przyjechała dość liczna grupa polityków SLD i działaczy  OPZZ z Warszawy i północnego Mazowsza.  W pojemnej , mocno wypełnionej ok. lub ponad setką  słuchaczy , w tym sporą grupą działkowców z kilku ostrołęckich ROD , sali Wyższej Szkoły Administracji Publicznej  w Ostrołęce  pojawili się posłowie Marek Kłoskowski oraz Włodzimierz  Czarzasty, wiceprzewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski oraz b.wiceminister w rządzie SLD  Wojciech Szewko i ekspert Sojuszu p.Adam Kępiński. 

W wystąpieniach gości dominowała tematyka  bezrobocia oraz rozwoju energetyki – w kontekście zmiennych decyzji Rządu w sprawie rozbudowy Zespołu Elektrowni “Ostrołęka” – niemniej jednak zarówno M.Kłoskowski jak i Wł. Czarzasty odnieśli się do wkładu klubu parlamentarnego SLD w działania na rzecz promowania i popierania rozwiązań rekomendowanych w obywatelskim projekcie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.  W bardziej kameralnej niż oficjalnej rozmowie z działkowcami Wł. Czarzasty przestrzegał przed zbytnim i przedwczesnym cieszeniem się ze spolegliwości Premiera i jego  chęci wyjścia naprzeciw  działkowcom , poprzez jak to ww obiecywał reprezentacji mazowieckich działkowców – wpłynięcie na posłów PO, by traktowali projekt obywatelski jako punkt wyjścia do szukania drogi do zgody lub kompromisu. 

Na ręce Wł. Czarzastego działkowcy  z “Czeczotki”   wręczyli list do Leszka Millera z podziękowaniami za  wsparcie  działań działkowców przez SLD i jego posłów  oraz zachętę do nieustawania w walce o przyszłość ruchu działkowego.   Wg Wł. Czarzastego L. Miller do Ostrołęki przyjedzie. Zobaczymy.

G. Oracz

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio