Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy radomscy u posła Radosława Witkowskiego (PO) - 06.06.2013

Dzień 5 czerwca 2013 był w Radomiu dniem protestu działkowiczów terenu działania delegatury radomskiej. Pod siedzibą delegatury PZD zebrało się ponad 200 działkowiczów, którzy przybyli, aby protestować przeciw projektowi ustawy przygotowany przez PO oraz, żeby wyrazić poparcie dla obywatelskiego projektu ustawy o ROD.

Na wspólny protest z działkowiczami przybyli szefowie partii politycznych popierających nas. Reprezentantem SLD był przewodniczący Pan Leszek Rejmer i PSL Pan Jerzy Grosicki. W manifestacji uczestniczyli też przedstawiciele Ruchu  Palikota.

radom dem 2Zebrani przeszli główną ulicą Radomia- Żeromskiego, która kończy się przy siedzibie posłów Platformy Obywatelskiej przy ul. Zbrowskiego. Przemarszowi działkowców towarzyszyły oklaski przechodniów. Pochód był kolorowy i głośny. Transparenty mówiły o naszych problemach.

Po przybyciu pod siedzibę PO, przewodniczący Delegatury Pan Zygmunt Kacprzak odczytał petycję, która została przyjęta z entuzjazmem przez działkowiczów.

Następnie przedstawiciele działkowców wręczyli petycję posłowi PO Panu Radosławowi Witkowskiemu, który ich przyjął. Poseł wyszedł do zebranych i obiecał, że będzie informował działkowiczów o przebiegu prac nad ustawą. My zaś czekać będziemy na rezygnację PO ze swego projektu.

radom 3

Protestowi towarzyszyły wszystkie radomskie media, telewizja, radio i redaktorzy pism wychodzących w Radomiu.

Starzy działkowicze nie pamiętają tak wielkiego zainteresowania mediów sprawami działkowiczów.

Zebrani jednogłośnie stwierdzili, że wreszcie radomscy działacze pokazali swą siłę i determinację.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio