Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Poseł Armand Ryfiński podziela obawy działkowców - 28.05.2013

27 maja br. o godz. 11.00 odbyło się spotkanie prezesów ogrodów działkowych z terenu Radomia i reszty regionu.

Zebraniu przewodniczył pan Zygmunt Kacprzak przewodniczący delegatury. W spotkaniu uczestniczył  Pan Poseł Armand Ryfiński z Ruchu Palikota.

Zebrani dyskutowali o dalszej eskalacji walki o ustawę opartą o Projekt Obywatelski.

Zebrani stwierdzili, że projekt  autorstwa PO jest nie do przyjęcia. Śledząc losy ustawy prezesi są zaniepokojeni wynikami głosowań w komisjach sejmowych ,stwierdzają że niektórzy posłowie, którzy obiecywali nam pomoc i głosują tak jak ich koalicjant.W tych głosowaniach kryje się największe niebezpieczeństwo dla naszej ustawy.

Poseł Ryfiński w swoim wystąpieniu poparł nasze obawy stwierdzając, że tylko szerokie poparcie partii politycznych może przynieść nam sukces.Pan poseł zapewnił nas, ż Ruch Palikota będzie nas popierał w naszych staraniach.

Zaproponował nam odwiedzenie Sejmu, abyśmy mogli zwiedzić budynek sejmu, poznać jego historie i spotkać się z posłami. Oczywiście, jako zapraszający nas, będzie sponsorem wyjazdu. Dziękujemy Panie Pośle!

Po długiej dyskusji ustalono, że dzień 5-czerwca będzie dniem protestu w mieście Radomiu.

Ustalono, że poza protestem w mieście, grupa działkowców pojedzie do Warszawy aby tam razem z innymi protestować pod siedzibą Rady Ministrów. Początek protestu ustalono na godz. 11.00 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.