Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie działkowców gnieźnieńskich z posłem Zbigniewem Dolatą - 28.05.2013

W dniu 27 maja 2013 roku w biurze poselskim Zbigniewa Dolaty (PiS) odbyło się spotkanie działkowców gnieźnieńskich z Panem posłem. W spotkaniu uczestniczył również Prezes OZ-Poznań Zdzisław Śliwa, który to poinformował Posła o zagrożeniach dla ogrodów i całego ruchu ogrodnictwa działkowego w Polsce przez pryzmat projektu ustawy sejmowej opracowanej przez PO. Porównał kilka wątków ustawy PO z projektem obywatelskim.

Prezes OZ-Poznań Zdzisław Śliwa odczytał stanowisko Okręgowego Zarządu, który to został przekazany Panu Posłowi wraz z innymi materiałami. Następnie zabierali głos działkowcy gnieźnieńscy. Zdzisław Stankowiak mówił o pracy społecznej działaczy ogrodowych oraz o finansowaniu ogrodów przez działkowców.

Wojciech Gola będąc uczestnikiem wielu zebrań sprawozdawczych omówił, jakie to obawy wyrażają działkowcy, co do dalszej egzystencji ogrodów. Henryk Werner przekazał również apel tych najbiedniejszych działkowców do Posłów o pracę nad projektem ustawy o ogrodach a w szczególności o projekcie obywatelskim. Paweł Dolata zabierając głos poinformował, że w większości zapisów w projekcie obywatelskim ustawy popiera go oraz takie samo zadanie mają inni posłowie PiS. Również zapewnił nas, że uwagi ze spotkania przekaże posłowi Bartoszowi Kownackiemu – Przewodniczącemu Podkomisji nadzwyczajnej, która to zajmie się przygotowaniem nowej ustawy o ogrodach działkowych. W spotkaniu ponadto uczestniczyli – Edmund Rybarczyk Przewodniczący Kolegium Prezesów w Gnieźnie, Marian Synoracki Prezes Ogrodu im. Leszka Białego, Pani Beata Tarczyńska – V-ce Przewodnicząca Rady Miasta Gniezna oraz Aleksander Ditbrener.

 

 

                                                                                                                                                           

                                                                                                                        Wojciech Gola

                                      

 

 

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.