Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Marszałek Sejmu Jerzy Wenderlich spotkał się z działkowcami - 17.05.2013

W czwartek 16.05.2013r Żagańscy działkowcy mieli okazje porozmawiać o swoich ogrodach oraz o przyszłości obywatelskiego projektu ustawy o ROD z wicemarszałkiem Sejmu Jerzym Wenderlichem. W trakcie swojego wystąpienia Jerzy Wenderlich potwierdził że SLD  pomimo, że przygotowało własny projekt to będzie w dalszych pracach komisji sejmowych popierać obywatelski projekt ustawy o ROD i będzie sie starało by był on podstawą do dalszych prac nad nową ustawą dla działkowców.

W spotkaniu uczestniczył również euro poseł Bogusław Liberadzki, który przypomniał, że ustawa z 2005r dobrze służyła działkowcom i  była gwarantem trwania i rozwoju ich organizacji. Przypomniał też, że uchwalono ją głosami SLD.

Najczęściej przewijającym się wątkiem w dyskusji były obawy co do kontrowersyjnych zapisów w projekcie ustawy przygotowanym przez posła S. Huskowskiego z Platformy Obywatelskiej. Żagańscy działkowcy bardzo krytycznie wyrażali się o tym projekcie.

Działkowcy podziękowali panu Marszałkowi za dotychczasowe wsparcie. Zwrócono się też o dalszą współpracę zarówno z komitetem inicjatywy obywatelskiej jak i z innymi ugrupowaniami politycznymi w celu budowania ponadpartyjnego porozumienia by wypracować jak najlepsze rozwiązania dla dobra ogrodów działkowych.

Marszałek gościł również w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Zacisze” gdzie miał okazje na własne oczy przekonać się jak piękne są działki i przy kawie porozmawiać jak wiele pracy na co dzień wkładają działkowcy w ich pielęgnację.

Prezes ROD „Zacisze” przedstawił Marszałkowi jak wygląda zarządzanie ogrodem działkowym oraz jakie napotyka trudności i jakie osiąga sukcesy  w codziennej społecznej pracy.

W załączniku zamieszczamy list wicemarszała J.Wenderlicha

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio