Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wystarczy kilkanaście sekund, by pomóc działkowcom - 17.05.2013

Dokładnie tydzień temu (10 maja) został ustalony skład Podkomisji Nadzwyczajnej, która zajmie się przygotowaniem nowej ustawy działkowej. Tymczasem działkowcy zdążyli wysłać już ponad półtora tysiąca listów do posłów, którzy weszli w jej skład. Chcą  w ten sposób zamanifestować swoje zdecydowane poparcie dla inicjatywy obywatelskiej oraz  wyrazić obawy wywołane propozycjami Platformy Obywatelskiej. Działkowcy są przerażeni aktualną sytuacją i niepewnością jutra, dlatego robią wszystko, by przekonać posłów do tworzenia prawa, które łączy, a nie dzieli. Prawa, które służy wszystkim, a nie nielicznym. Prawa, które dostrzega człowieka, a nie jedynie zysk ekonomiczny, który w tym przypadku można osiągnąć wyłącznie kosztem ludzi.

„Jeżeli rzeczywiście chodzi Wam o dobro działkowców, poprzyjcie jako wiodący w pracach Waszej Komisji, obywatelski projekt ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych” – apelują działkowcy.

Poświęć kilkanaście sekund, by pomóc działkowcom

Zachęcamy wszystkich do skorzystania z aplikacji zamieszczonej na www.ocalmyogrody.pl dzięki której w ciągu kilkunastu sekund można wysłać list do  posłów pracujących nad nową ustawą działkową. Jeżeli rzeczywiście chcemy, by ogrody działkowe przetrwały, a działkowcy mieli satysfakcjonujące ich prawa musimy o to po raz kolejny zawalczyć i to manifestować. Nie pozwólmy, by posłowie decydowali o nas, bez nas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio