Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy podkarpaccy spotkali się z posłami PiS - 09.05.2013

W dniu 6 maja 2013r. reprezentacja podkarpackich działkowców z Krosna, Jasła oraz Rzeszowa spotkała się z Posłami Prawa i Sprawiedliwości p.p. Piotrem Babinetz, Stanisławem Piotrowiczem oraz Bogdanem Rzońcą.

W Krośnie odbyło się spotkanie z panem Piotrem Babinetz – członkiem sejmowej Komisji Infrastruktury - który zna zagadnienia związane z rodzinnymi ogrodami działkowymi oraz obywatelski projekt ustawy o ROD. Zarówno w swoim imieniu, jak i całego Klubu Parlamentarnego  PiS, wyraził aprobatę dla obywatelskiego projektu ustawy. Oznajmił, że dołoży wszelkich starań, aby Komisja Infrastruktury jako wiodący dla dalszych prac Sejmu przyjęła obywatelski projekt ustawy o ROD.

Również w Krośnie odbyło się spotkanie z panem Stanisławem Piotrowiczem – zastępcą przewodniczącego sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka – który popiera obywatelski projekt ustawy o ROD. Uważa, że poselski projekt ustawy przygotowany przez Platformę Obywatelską, jest szkodliwy dla działkowców i ułatwia likwidację ogrodów działkowych.

W Jaśle odbyło się spotkanie działkowców jasielskich z Bogdanem Rzońcą – członkiem sejmowej Komisji Infrastruktury. Tematem wiodącym spotkania była sytuacja prawna i organizacyjna rodzinnych ogrodów działkowych. Omówiono główne założenia projektu obywatelskiego ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Działkowicze zwrócili się do pana Posła z apelem o wsparcie projektu obywatelskiego o ROD. Pan poseł zadeklarował, że zarówno jego Klub parlamentarny jak i on osobiście promować będą projekt ten jako wiodący, wychodzący naprzeciw potrzebom działkowców, nie zmieniający dotychczasowego, wielopokoleniowego statusu działkowców i ich rodzin. 

Przekazano także podstawowe informacje nt sytuacji ogrodów działkowych na naszym terenie, a także ogrodów w Polsce.

jpł; J.Ś.

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.