Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 19.04.2013

Czytajcie „działkowca”!

W sprzedaży jest już najnowszy – majowy numer „działkowca” – największego i najlepszego pisma ogrodniczego na rynku! Znaleźć w nim można wiele atrakcyjnych tematów, niezbędnych  na okres wiosny i przygotowanych z myślą o zróżnicowanych potrzebach Czytelników. A oto niektóre z nich:

 

● Rozpoczyna się sezon balkonowo-tarasowy. Czy jesteście na to przygotowani? Jak nie zgubić się w bogactwie oferowanych w handlu roślin? Jak stworzyć balkon marzeń? Polecamy kilka prostych zasad doboru i aranżowania roślin, dzięki którym można stworzyć coś bogatszego, nietypowego i niepowtarzalnego, będącego ozdobą przez całe lato! Oferta również na www.dzialkowiecsklep.pl

 

● Trudno wyobrazić sobie wiosenną działkę bez kwitnących lilaków z ich upajającym, słodkim zapachem! Są łatwe w uprawie, odporne na mrozy i zanieczyszczenia powietrza. Jakie gatunki i odmiany najlepiej wybierać?

 

● Czy wiecie, że wiele roślin ozdobnych wytwarza wartościowe, jadalne owoce o właściwościach prozdrowotnych? Wiele z nich było od dawna  wykorzystywanych w medycynie ludowej. Obecnie niektóre zostały zapomniane. Warto odkryć je na nowo!

 

● Planujecie modernizację działki i nie chcecie przepłacać? Nie wiecie od czego zacząć? Jak dobrze sporządzić kosztorys? Gdzie i jak szukać najlepszych ofert? Odpowiedzi znajdziecie w majowym „działkowcu”!

 

● Wiosna to również okres napraw i remontów na działkach, a szczególnej uwagi wymaga konserwacja drewna. Polecamy nowoczesne preparaty, które polepszą wygląd i pozwalają skutecznie zatrzymać starzenie się drewna  nawet bez potrzeby gruntowania!

 

● Jak przenieść nastrój kwitnącej działki do mieszkania? To całkiem proste! Wystarczy bukiet ciętych kwiatów w wazonie! Doradzamy jakie gatunki sezonowe i bylinowe najlepiej nadają się na kwiat cięty, jak i kiedy je ciąć oraz jak pielęgnować w wazonie by jak najdłużej cieszyć się ich pięknem!

 

● Czy uważacie, że niektóre wasze drzewa owocowe rodzą słabe owoce i warto je przeszczepić? Można to robić również w maju! Doradzamy jakie gatunki nadają się do tego, skąd wziąć zrazy, jaką metodą szczepić i jak odpowiednio zabezpieczyć szczepy!

 

● Ostatnio coraz bardziej modne staje się gotowanie „pod chmurką” na działce, zwłaszcza z własnych warzyw i owoców. Jak stworzyć kuchenny kącik  do  gotowania i przyjmowania gości?

 

Półostre papryki przeżywają obecnie swój renesans. Są chętnie wykorzystywane zarówno do spożycia na bieżąco, jako przyprawa i na przetwory. Jakie odmiany najlepiej nadają się do uprawy na działkach? Oferta również na www.dzialkowiecsklep.pl

 

● Przy okazji wiosennych porządków warto przyjrzeć się ogrodowym meblom. Doradzamy jak najlepiej dopasować je do specyfiki działki. Polecamy też modne nowości – różnego rodzaju hamaki, huśtawki, fotele, leżanki. Oferta również na www.dzialkowiecsklep.pl

 

Dlaczego giną pszczoły? Problem ten obserwuje się obecnie na całym świecie a bardzo wiele roślin uprawianych na działkach nie będzie owocowało bez owadów zapylających. Znając najważniejsze zagrożenia dla pszczół, z pewnością będziemy mogli im w jakimś stopniu pomóc!

 

● Czy wiecie jak wiele korzyści może dać przycinanie przekwitłych kwiatów? U wielu roślin zabieg taki jest bardzo wskazany. Warto też wiedzieć w jakich sytuacjach i u jakich gatunków można pozostawiać kwiatostany!

 

● Dlaczego warto zbierać deszczówkę? Jak i w czym można ją magazynować? Jak najlepiej dobrać rozmiar zbiornika? Oferta również na www.dzialkowiecsklep.pl

 

● Dobroczynny wpływ mikoryzy na rośliny jest coraz bardziej poznawany i doceniany. Na czym polega to zjawisko? Czy warto stosować szczepionki mikoryzowe na działce i jakie przynoszą korzyści? Oferta również na www.dzialkowiecsklep.pl

 

 

Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko w majowym  „działkowcu”! Zapraszamy do lektury!

My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę!

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio