Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

„Mitręga prawna, zamiast uprawy ogrodów działkowych” - 18.04.2013

Poseł Solidarnej Polski Andrzej Romanek zwrócił uwagę, że jeśli posłowie nie uchwalą nowej ustawy działkowej do stycznia 2014 roku, to wówczas rzeczywiście ogródki działkowe tak  naprawdę przestaną funkcjonować, a działkowcy utracą tytuł prawny do swoich działek – „wtedy będzie prawdziwa deweloperka” – stwierdził zabierając głos w sejmowej dyskusji nad złożonymi projektami. - Dlatego Solidarna Polska proponuje przede wszystkim w pierwszym wniosku powołanie komisji nadzwyczajnej właśnie do spraw związanych z rozpatrzeniem tych czterech projektów – powiedział Romanek. Jego zdaniem z tych projektów, które zostały złożone i są w Sejmie, trzeba zbudować jeden dobry, rozsądny projekt, który będzie służył działkowcom.

- Możemy się nie zgadzać co do pewnych rozwiązań, ale to nie będzie miało żadnego znaczenia, kiedy w styczniu te nieruchomości będą mogły stać się własnością osób trzecich. Wtedy rzeczywiście będą mogły powstawać tam, rosnąć deweloperskie budynki – mówił Romanek.

Na zdj. Andrzej Romanek (SP)

Solidarna Polska, podobnie jak wcześniej PiS, Ruch Palikota i SLD, skrytykowała zapisy, jakie pojawiły się w projekcie Platformy Obywatelskiej. - Tam są rozwiązania, które nie licują absolutnie z rzeczywistością. SP zarzuciła PO, że proponuje kompletny chaos organizacyjny bo jeżeli w stowarzyszeniu, które prowadzi ogródek działkowy, połowa jego członków zawiąże nowe stowarzyszenie, to tak naprawdę poprzednie stowarzyszenie przestaje funkcjonować,  a to nowe stowarzyszenie przejmuje ogród działkowy. - Czym będą się zatem zajmowali działkowcy? Mitręgą prawną, a nie uprawą ogródków działkowych.(…)A po co ten chaos organizacyjny? W mętnej wodzie najlepiej łowi się ryby – stwierdził poseł Romanek.

 

AH

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio