Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

„PO udowodniło społeczeństwu, że wie lepiej niż ludzie” - 18.04.2013

Stanowisko Klubu Poselskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej wobec  projektów ustaw dotyczących rodzinnych ogrodów działkowych podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu (17.04.2012r.) przedstawił Adam Kępiński.

- Chciałbym zapytać posłów Platformy Obywatelskiej, ile dostaliście listów od obywateli, w których was proszono o stworzenie ustawy, którą nam dzisiaj proponujecie – zapytał Kępiński zaznaczając, że od wielu już miesięcy do wszystkich klubów przychodzi korespondencja w tysiącach, a nawet w setkach tysięcy sztuk, w której działkowcy wyrażają swoje oczekiwania. - Wy dzisiaj udowodniliście społeczeństwu, że wasze zdanie jest lepsze, że wiecie lepiej niż ludzie, niż 924 tys. ludzi, którzy właśnie podpisali projekt obywatelski – mówił. Zdaniem Kępińskiego Platforma Obywatelska chce jedynie przejąć, rozdrobnić i rozprzedać ogrody działkowe.

Na zdj. Adam Kępiński (SLD)

W opinii posła Kępińskiego cały ten mechanizm przejęcia gruntów przez samorządy i Skarb Państwa spowoduje na starcie, że 10% gruntów, które dzisiaj są w zasobach  PZD, przestanie mieć uregulowany stan. Jeżeli dorzucimy do tego jeszcze dekret Bieruta i ewentualne roszczenia prywatnych osób, to nagle okaże się, że na starcie ta ustawa, którą proponuje PO, za chwilę pozbawi 50% areału rodzinne ogródki działkowe w Polsce. - Chcecie złupić zwykłych ogrodowiczów i działkowców, którzy chcą wypoczywać i których nie interesuje polityka – mówił poseł SLD. Mimo krytyki pod adresem projektu PO i SP, SLD zagłosuje utworzeniem specjalnej komisji i skierowaniem wszystkich projektów do dalszych prac w tejże komisji.

 

AH

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio