Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Ruch Palikota za odrzuceniem wszystkich projektów poselskich - 18.04.2013

Poseł Dariusz Dziadzio w swoim wystąpieniu zapewnił, że Ruch Palikota stoi po stronie obywateli i działkowców, dlatego popiera obywatelski projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. - Dlatego zamiast pisać swój projekt podjęliśmy decyzję, że należy uszanować wolę wyborców, należy uszanować wolę działkowców, zwłaszcza kiedy pod projektem są podpisy prawie miliona osób – tłumaczył. - Doszliśmy również do wniosku, że projekt przedstawiony z inicjatywy obywatelskiej, który ma szansę być tutaj poprawiony, jeżeli chodzi o pracę w komisji, spełnia zasady, o których mówił Trybunał Konstytucyjny, czyli zasadę demokratycznego państwa prawa, zasadę równości, zasadę ochrony własności, jak również zasadę wolności i stowarzyszania się – mówił Dziadzio. W związku z tym Ruch Palikota złożył trzy wnioski o odrzucenie w pierwszym czytaniu wszystkich projektów poselskich i procedowanie do dalszej pracy w komisjach wyłącznie projektu obywatelskiego.

Na zdj. Dariusz Dziadzio (Ruch Palikota)

W ocenie Ruchu Palikota  zmiany poszczególnych artykułów w projekcie SLD są niczym innym, jak „łataniem dziur w wadliwej drodze”. Jeszcze większe zastrzeżenia tej partii budzi projekt Solidarnej Polski. Posłom RP szczególnie nie spodobał się zapis, który zwiększa powierzchni gruntu działki do 600 m2, a nawet do 1500m2 za zgodą rady gminy. „Panie pośle, kto się panu nie zgodzi na powiększenie działki, zwłaszcza panu i zwłaszcza że ma pan chyba taką działkę powyżej 600 m2 -  pytał Dziadzio autora projektu posła Derę. RP uważa, że taki zapis może to sprzyjać późniejszym żądaniom właścicieli działek, dotyczącym zmiany przeznaczenia gruntu, czyli wykorzystania go pod zabudowę.

Poseł Dziadzio szczegółowej analizie i ocenie poddał także projekt Platformy Obywatelskiej, wskazując na zapis, który pozwala likwidować działki na cel lub zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, ale nie jest podana jaka jest rzeczywista możliwość likwidacji. -  Piękna furtka do niszczenia wypracowanych przez lata ogródków działkowych i przenoszenia ich gdzieś tam za miasto – ocenił poseł Ruchu Palikota. W swojej wypowiedzi kilkakrotnie podkreślał, że jest to projekt Platformy deweloperskiej, „bo ten projekt niczego innego nie zakłada, jeżeli chodzi o obronę działkowców”.


AH

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio