Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Posłanka Sibińska (PO) lekceważy ponad 920 tys. podpisów złożonych pod projektem obywatelskim - 17.04.2013

 Gościem ostatniego wydania programu „Karty na stół” w TVP Gorzów Wielkopolski była Krystyna Sibińska. Warto pamiętać, że nazwisko posłanki widnieje na liście posłów Platformy, którzy podpisali się pod niezwykle krzywdzącym działkowców projektem nowej ustawy działkowej.

Podczas całego programu posłanka utwierdzała widzów w przekonaniu, jak niewiele wie na temat zapisów proponowanych w projekcie obywatelskim. Ponieważ najlepszą obroną jest atak, Sibińska skierowała wiele nieprawdziwych zarzutów pod adresem PZD i samych działkowców.  Odniosła się także lekceważąco do ponad 920 tys. podpisów złożonych pod projektem obywatelskim, które w jej ocenie złożyli nie do końca świadomi tego pod czym się podpisują działkowcy.

 Z pewnością wszystkie osoby, które podpisały się pod inicjatywą obywatelską mogą czuć się zbulwersowane i zażenowane takimi słowami Sibińskiej, która sprowadziła je do osób bezmyślnych i bezkrytycznie przyjmujących, to co im się proponuje. Tymczasem to  samej posłance zabrakło jakichkolwiek argumentów, którymi mogłaby podważyć ogromne poparcie, jakim cieszy się projekt obywatelski. Prawda ta jest z pewnością bolesna i niewygodna dla całej Platformy, która stworzyła projekt  niezmiernie krytycznie przyjmowany przez milion działkowców, którzy  potwierdzają to w tysiącach listów wysyłanych do władz klubu oraz podczas spotkań z przedstawicielami partii (polecamy wideo ze spotkania posła Huskowskiego z działkowcami w Kędzieżynie-Koźlu – link).

Pragniemy też przypomnieć pani poseł, że PZD przeprowadził w ogrodach szeroką kampanię informacyjną na temat projektu obywatelskiego. Do ogrodów przesłano kilkadziesiąt tysięcy tekstów ustawy oraz przewodników po ustawie. Przez cały okres kampanii projekt ustawy był dostępny na stronie internetowej PZD. I wreszcie, w całym kraju odbyło się kilkaset otwartych spotkań poświęconych projektowi, w których nierzadko uczestniczyło po kilkuset działkowców. PZD dołożył wszelkich starań, aby każdy zainteresowany miał możliwość zapoznania się z przedłożonymi propozycjami i podjął świadomą decyzję podpisując się pod projektem. Tymczasem posłowie PO przygotowali swój projekt w zaciszu gabinetów, jak ognia unikając kontaktu i dyskusji z działkowcami. Unikali też spotkań w ogrodach na które wielokrotnie byli zapraszani. Pytanie więc czego się boją, jeżeli stworzyli „tak dobry” dla działkowców projekt.

Posłanka Sibińska po raz kolejny poruszyła także sprawę monopolu PZD, oceniając, że inicjatywa obywatelska zapewnia jego zachowanie. Tymczasem warto pamiętać, iż w rzeczywistości projekt ten zapewnia działkowcom, że w każdym ogrodzie będą mieli możliwość demokratycznego podjęcia decyzji o wyłączeniu się z ogólnopolskiego stowarzyszenia i założenia odrębnej organizacji, ze100% gwarancją przejęcia praw, które przysługują obecnie PZD.

PZD reprezentując 924 801 osób podpisanych pod projektem, czuje się zobligowany, by  wezwać panią poseł, do traktowania  działkowców z większym szacunkiem. Nie odbierając im prawa do posiadania odmiennych poglądów na temat przyszłości ogrodów działkowych, życzylibyśmy sobie, abyjako reprezentanka obywateli miała Pani na uwadze przede wszystkim ich interes, a nie interes partyjny. Jeżeli bowiem rzeczywiście zależy pani na dobru działkowców, to podczas piątkowego głosowania powinna pani poprzeć inicjatywę obywatelską, bo jej zapisy są pełnym odzwierciedleniem woli obywateli.

 

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio