Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

„Projekt obywatelski jest najbliższy PSL” - mówią posłowie partii - 17.04.2013

Kilka godzin przed pierwszym czytaniem obywatelskiego projektu ustawy o ROD w Sejmie konferencję prasową zorganizował Klub Parlamentarny PSL.

Poseł Piotr Walkowski (PSL) wyjaśnił, że jego klub zapoznał się z wszystkim projektami nowych ustaw działkowych (obywatelskim i poselskimi) i jego partia jest zdecydowanie najbliżej projektu obywatelskiego i będzie go popierała.

Poseł odwołał się także do spotkań Ludowców z działkowcami z których wynika, że jednoznacznie popierają oni inicjatywę obywatelską, co znalazło najplenniejsze potwierdzenie w blisko  milionie podpisów, które złożyli na listach poparcia dla projektu.  W ocenie posła wola obywateli nie powinna być lekceważona przez posłów.

Poseł Walkowski dodał, że inicjatywa obywatelska w pełni uwzględnia wyrok TK, dlatego zarzuty o jego niekonstytucyjności są bezpodstawne.

 Następnie głos zabrał poseł Jarosław Górczyński (PSL), który  dodał, że sprawa nowej ustawy dotyczy czteromilionowej społeczności, dlatego nie należy pozbawiać tak licznej grupy obywateli wielopokoleniowego dorobku i niszczyć ponad 115-letniej tradycji.

Poseł zaznaczył, że ogrody działkowe są łakomym kąskiem dla deweloperów, dlatego nie należy dopuścić do sytuacji, w której w miejscu ogrodów powstaną apartamentowce.

 Przypominamy, że już o 13. 40 rozpocznie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o ROD w Sejmie. Zachęcamy do śledzenia relacji „na żywo” za pośrednictwem strony sejmowej.

(mz)

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio