Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Kolejne spotkanie działkowców z posłami PO - 16.04.2013

W dniu 15 kwietnia 2013 roku w Turku  odbyło się spotkanie działkowców z posłami Platformy Obywatelskiej  Stanisławem Huskowskim, autorem projektu ustawy PO o ogrodach działkowych i Tomaszem Nowakiem  posłem z Konina.

 Ze strony  OZ PZD udział wzięli:

  • Jerzy Wdowczyk                    Prezes OZ PZD w Kaliszu
  • Roman Filipiak                      Wiceprezes OZ PZD w Kaliszu
  • Anna Leońska                        Przewodn. Okręgowej Komisji Rewizyjnej
  • Ireneusz Bąkowski                 Członek Prezydium OZ PZD w Kaliszu
  • Stanisław Ćwiek                    Członek Prezydium OZ PZd w Kaliszu

W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu działkowców z Turku oraz Prezesi Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Rejonu Turku, w tym 2 członków Okręgowego Zarządu, było nagrywane przez TVP 2, była także  prasa.

Spotkanie prowadził Przewodniczący Kolegium Prezesów ROD w Turku, członek Prezydium OZ  PZD w Kaliszu Pan Stanisław Ćwiek.

Atmosfera spotkania była bardzo burzliwa i ostra. Zabierając głos w dyskusji działkowcy i prezesi ROD w ostrych słowach wyrażali swoją dezaprobatę  do projektu ustawy PO. Przedstawiciele Okręgowego Zarządu, Prezes i Wiceprezes OZ w swoich wystąpieniach wskazywali zagrożenia dla działkowców wynikające z projektu ustawy PO podkreślając, że działkowcy stracą prawo do gruntu, prawo do działek, majątek ogrodowy – cała infrastruktura ogrodowa, instalacja wodna, instalacja energetyczna, ogrodzenia i domy działkowca oraz majątek działkowców na działkach łącznie z altanami zostanie znacjonalizowany i przejdzie na własność miast i gmin. Wzbudziło to ogromne niezadowolenie obecnych działkowców. Przedstawili także założenia projektu obywatelskiego złożonego w Sejmie, korzystnego  dla działkowców.  

Posłowie Huskowski i Nowak w swoich wystąpieniach podkreślali jednak, że projekt PO jest dobry dla działkowców, wprowadza porządek prawny i gwarantuje działkowcom dalsze uprawianie działek, nie biorąc pod uwagę wystąpień działkowców nie zgadzających się z proponowanym projektem PO.

 

                                                                  Prezes OZ PZD Jerzy Wdowczyk

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio