Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Posłowie PiS po raz kolejny odnieśli się pozytywnie do projektu obywatelskiego - 16.04.2013

Dzień przed pierwszym czytaniem projektu obywatelskiego w Sejmie, tj. 16 kwietnia br. Klub Parlamentarny  Prawo i Sprawiedliwość zorganizował konferencję prasową poświęconą nowej ustawie działkowej. Stanowisko partii w tej sprawie przedstawili posłowie Bartosz Kownacki i Wojciech Zubowski, którzy zostali oddelegowani do prowadzenia sprawy nowej ustawy dla ROD.

„Wyrażamy uznanie dla projektu obywatelskiego, który zyskał poparcie blisko miliona obywateli. Będziemy opowiadali się za tym, by trafił do prac w komisjach. Nie może być tak, jak dzieje się to dziś, że politycy nie uwzględniają inicjatyw obywatelskich. To jest przejaw braku demokracji i szacunku dla obywateli ” – powiedział Bartosz Kownacki.

Posłowie PiS pokreślili, że nie tylko podpisy złożone pod projektem są potwierdzeniem poparcia, jakiego udzielają mu działkowcy. Równie ważne są masowe listy i e-maile, które kierują do posłów wszystkich opcji politycznych. „Te kilkaset listów, które zostały wysłane tylko do naszego klubu świadczą o ogromnym poparciu działkowców dla ogrodów i Związku.  Ich autorzy  proszą, by ich wola została uwzględniona. Posłowie nie mogą tego zlekceważyć” – mówił Kownacki prezentując dziennikarzom ogromny plik stanowisk działkowców.

Posłowie Prawa i Sprawideliwości stanowczo wskazali, że ogrody działkowe powinny nadal funkcjonować, gdyż pełnią ważną rolę społeczną. Dla jednych są źródłem wypoczynku, dla innych miejscem pozyskiwania żywności, dzięki czemu budżet wielu Polaków zostaje wzmocniony.

 Posłowie Kownacki i Zubowski zapowiedzieli, że jeżeli będą zgłaszali uwagi do projektu obywatelskiego, to będą one skierowane na wzmocnienie pozycji prawnej indywidualnych działkowców, pogłębienie gwarancji swobody zrzeszania się oraz pełniejszą ochronę ogrodów.Posłowie odnieśli się także pozytywnie  do odbytych w ostatnim czasie spotkań z prezesem PZD Eugeniuszem Kondrackim i pełnomocnikami Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej podczas których obie strony zadeklarowały chęć kontynuowania rozmów oraz współpracy, które mają na celu ochronę praw działkowców.

Zachęcamy do przeczytania relacji ze spotkań przedstawicieli działkowców z posłami PiS (link).

(mz)

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio