Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Poseł Ryfiński (RP) krytycznie o projeckie PO - 16.04.2013

W dniu 15 kwietnia odbyła się konferencja prasowa w siedzibie posła Armanda Ryfińskiego. W konferencji tej uczestniczyli przedstawiciele Delegatury Rejonowej PZD w Radomiu Zygmunt Kacprzak przewodniczący i Ryszard Staniak członek.

Na spotkanie przybyli dziennikarze z dziewięciu gazet i rozgłośni radiowej.

Spotkanie otworzył poseł A. Ryfinski, który zapoznał z problemem, który wywołał projekt ustawy PO o ogrodach działkowych. Stwierdził, że projekt ustawy uderza w najsłabszą grupę społeczną t.j. emerytów i rencistów, uważa  że jedyną ustawą, która winna powstać to ustawa na bazie obywatelskiego  projektu ustawy. Poinformował, że klub RPalikota będzie głosować za tym projektem. Natomiast przewodniczący Kacprzak mówił, o tym że projekt ustawy PO prowadzi do rozbicia ruchu związkowego a dotychczasowy dorobek Związku ulegnie zniszczeniu. Przecież oddanie ogrodów pod władzę gmin spowoduje sprzedanie terenów w celu łatania dziur budżetowych gmin. Mówiliśmy o wzroście opłat za użytkowanie działek nawet o 400% . Platforma liczy również na zysk w wysokości 10 mln. zł. rocznie od 2015r.

Platforma uważa, że mimo że starsi płacą już podatek od swych niewielkich emerytur to powinni jeszcze za to, że uprawiają działki. Wzbogaci to budżet o 10 mln.

Ale PO jako partia garściami bierze pieniądze z budżetu na swą działalność.

Odpowiadaliśmy również na pytania dziennikarzy.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio