Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Apel działkowca do parlamentarzystów - 03.04.2013

 

Wałbrzych, 2.04.2013r.

 

                                                                                 Szanowna Pani  Poseł

                                                                                 Szanowny Panie  Pośle

 

                                                                                 Autorzy  projektu  ustawy o rodzinnych
                                                                                 ogrodach  działkowych

 

Jestem  skromnym   obywatelem  Polski,  emerytem,  od  kilkunastu  lat  uprawiającym   działkę, na której  praca  daje mi  siły i  sens dalszego życia.  Zawirowania wokół  ustawy o rodzinnych  ogrodach  działkowych  oraz niepewność w tym zakresie „jutra”, to nic gorszego  co  mogło spotkać   człowieka,  dla  którego  jedyną  radością  jego  życia, jest  jego   działka. Nie  wierzę w  zapewnienia Pana Posła Stanisława Huskowskiego  wypowiedziane na konferencji prasowej w Sejmie, że”  działkowcy mogą spać spokojnie”  że projekt PO zdecydowanie  poprawia sytuację  działkowców.

Przygotowany przez Państwo   i Pańskich Kolegów i Koleżanki  z Platformy  Obywatelskiej  projekt  ustawy o rodzinnych  ogrodach  działkowych to gwóźdź do  przysłowiowej „trumny” dla  takich  jak ja. Chcecie  obarczyć  nas  emerytów, rencistów  dodatkowymi  obciążeniami  finansowymi, w dodatku za to  wszystko  cośmy  sami  wybudowali, zrobili.  Sami  zrekultywowali , przywrócili   przyrodzie -  nieużytki, bagna, hałdy. Chcecie  pozbawić nas  naszej  jedynej  ostoi  spokoju, ładu  i bezpieczeństwa - jaką jest Polski Związek Działkowców i „wepchnąć” w ręce administracji  samorządowej, która jak wiemy, nie zawsze należycie spełnia swoje  powinności.


Zadaję  pytanie : W czyim imieniu to wszystko  robicie?  Dla kogo i czemu to  wszystko  ma służyć? Czy Państwo nie zapomnieliście o jednej  z funkcji Państwa jaką jest  zaspakajanie  potrzeb  społeczeństwa? Czy prawdą  jest to, że   budżet  Państwa  świeci  pustką i  poprzez  „dołożenie nam – działkowcom ”- „uratujecie się i swoje panowanie”. A może już czas najwyższy zwrócić się i posłuchać  ludzi bardziej doświadczonych, niejednokrotnie mądrzejszych, mających   wizję  społeczeństwa  obywatelskiego, otwartego na  ludzi, a nie tylko ma  biznes.

Działkowcy  opracowali swój  autorski  projekt  ustawy o rodzinnych  ogrodach działkowych, który  uwzględnia wszystkie zastrzeżenia   zawarte w wyroku Trybunału Konstytucyjnego, a jednocześnie zapewnia  nam - działkowcom dotychczasowe nasze  prawa nabyte, w tym  prawo do swobodnego  decydowania  w jakiej  organizacji i na jakich  zasadach będziemy stowarzyszeni , który nie pozwala  zamieniać tereny  zielone w miastach na  „betonowe pustynie”.   
          Uważam , że Polski Związek  Działkowców  w dotychczasowej  swojej ponad trzydziestoletniej  działalności  sprawdził się  i nie zmieniajmy tego co  dobrze funkcjonuje i dobrze służy  ludziom, a że   władzom nie zawsze to  odpowiada , to trudno. Mądrość nie zawsze idzie w parze z piastowanymi  stanowiskami. Nie  zaspakajajcie swoich   „mało miasteczkowych”  ambicji i przejawów  działalności „społecznej”,  kosztem  zubożałej  części  społeczeństwa. Wiele jest  tematów  i problemów społecznych, gospodarczych , czysto  ludzkich, które nurtują i   spędzają sen z oczu  rządzącym ale i  społeczeństwu. Zajmijcie się  nimi, dajcie  nam  spokojnie żyć.

           Apeluję do Państwa , ażeby w nawale pracy partyjnej i zawodowej, znaleźliście Państwo,  choć chwilę  czasu na  zapoznanie się z propozycjami   obywatelskiego  projektu ustawo o rodzinnych  ogrodach  działkowych i swoimi przemyśleniami i dogłębną  oceną  złożoności  materii , pozwolili parlamentarzystom a przede wszystkim posłom Platformy Obywatelskiej  uchwalić  ustawę , która spełni  oczekiwania  społeczne.

      Niniejszy Apel kieruję do  Pani Marszałek Sejmu i wszystkich Klubów Parlamentarnych .

                                                                                                      

                                                                                                       Z wyrazami  szacunku

                                                                                                          /-/ Henryk  Ziomek

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.