Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Ruch Palikota nie wierzy w czystość zamiarów PO względem działkowców - 29.03.2013

W dniu 28 marca b.r. w Darłowie odbyło się spotkanie mieszkańców miasta z Posłami Ruchu Palikota  Andrzejem Rozenkiem i Andrzejem Lewandowskim.

 W trakcie spotkania Posłowie zaprezentowali i omówili sztandarowe pomysły Ruchu Palikota dotyczące spraw społecznych m.in. legalizacje narkotyków miękkich. Wobec faktu, że na spotkanie w licznej grupie stawili się działkowcy posłowie odnieśli się do obecnej sytuacji ogrodów działkowych.

Poseł Rozenek z cała mocą stwierdził, że Ruch Palikota będzie popierał rozwiązania zapisane w projekcie obywatelskim ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Posłowie skomentowali również projekt Platformy Obywatelskiej. Stwierdzono, że projekt ten jest szkodliwy dla ruch działkowego. Poinformowano również, że „ Ruch Palikota nie wierzy Platformie Obywatelskiej i Polskiemu Stronnictwu Ludowemu co do czystości zamiarów wobec działkowców”.  Wszelkie kontakty w tym zakresie (projektu o rod)  innych ugrupowań politycznych z Platformą Obywatelska są utrudnione – brak wewnętrznej sejmowej kuluarowej dyskusji na ten temat.

 

Ryszard Nowak

Dyrektor Biura OZ PZD

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.