Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy spotkali się z posłem Leszkiem Korzeniowskim z PO - 22.03.2013

W dniu 14 marca 2013 r. w Praszce odbyło się spotkanie grupy przedstawicieli zarządów rodzinnych  ogrodów działkowych z następujących ROD:

-       T. Rutko                    – „Relaks” w Oleśnie

-       E. Szaniec        – „Relaks” w Praszce

-       M. Chłodna      – „Relaks” w Praszce

-       B. Pulka           – „Źródełko” w Oleśnie”

-       M. Kamiński    – „Relaks” w Oleśnie

-       J. Górok                    – „Kościuszki” w Oleśnie

-       M. Orzech        – „Kościuszki” w Oleśnie

-       R. Żurkowski – przedstawiciel Okręgowego Zarządu Opolskiego PZD w Opolu 

 

z Posłem Leszkiem Korzeniowskim przedstawicielem Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. Głównym celem spotkania było poinformowanie Pana Posła o złożonym w Sejmie obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych oraz o głównych jego założeniach, jak i konsultacji projektu ustawy o ogrodach działkowych redakcji Platformy Obywatelskiej.

Po wprowadzeniu do tematu spotkania, Poseł Korzeniowski poinformował zebranych, że jeszcze trwają prace nad projektem ustawy PO, którego on jeszcze nie zna, również nie zna obywatelskiego projektu ustawy o  ROD. Pan Roman Żurkowski, w tym miejscu wręczył Posłowi obywatelski projekt ustawy o ROD oraz album pt. „Vademecum Działkowca” – wydawnictwo, w które zostały zaopatrzone nieodpłatnie wszystkie ogrody działkowe przynależne do Okręgu Opolskiego. Pan Poseł był zainteresowany statutem prawnym ogrodów, strukturą działalności i jakie ponoszą obecnie opłaty za korzystanie z działki. Stwierdził, że nie unikniemy podatków i odniósł się do projektu ustawy PO, że absurdalne są w niej przepisy dot. istniejących altan – wybudowanych zgodnie z ustawą Prawo budowlane. Prawo nie może działać wstecz.

Wyraził się, że Posłom PO nie jest obojętna milionowa organizacja pozarządowa i że nie są „samobójcami” – i będę starali się, aby nie skrzywdzić działkowców.

Pan Poseł podziękował za konstruktywne spotkanie, za wydawnictwa – z którymi bliżej zapozna się w czasie pobytu w Sejmie.     

 

Tadeusz Rutko

Prezes ROD Relax w Oleśnie

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.