Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy spotkali się z Senatorem Aleksandrem Świeykowskim - 22.03.2013

W dniu 12 marca 2013 roku prezesi z członkami zarządu dwóch rodzinnych  ogrodów działkowych zlokalizowanych na terenie miasta Praszka tj.  ROD im. Władysława Reymonta i ROD „Relax” – spotkali się z Senatorem Panem Aleksandrem Świeykowskim w jego biurze w Praszce.

Przedstawiciele działkowców zwrócili się z zapytaniami – jak Senator z  ramienia Platformy Obywatelskiej widzi przyszłość ruchu działkowego w  Polsce oraz jak postrzega obywatelski projekt ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych i prosili o ustosunkowanie się do założeń projektu własnej ustawy – firmowanej przez Posła Huskowskiego.

Pan Senator stwierdził, że obywatelski projekt ustawy tak do końca nie jest dobry, że na działkach są budowane wille – reakcja uczestników spotkania była natychmiastowa – że Pan Senator nie jest dobrze poinformowany, budownictwo na działkach odbywa się bez zgody władz PZD – są to pojedyncze przypadki samowoli budowlanej i takie sprawy toczą się w sądzie.

Na przedstawione obawy o los naszych ogrodów i działkowców – otrzymaliśmy zapewnienie, że nie mamy podstaw do obawy przed likwidacją ogrodów – raczej takie obawy dot. ogrodów dużych miast jak Warszawy, Gliwic – gdzie tereny są potrzebne na inne cele, ważne dla samorządu miast.

Odnośnie projektu ustawy o ogrodach działkowych redakcji PO – po burzliwej dyskusji i naszego sprzeciwu Senator oświadczył, że projekt ten będzie omawiany w podkomisjach i że będą brane pod uwagę wszystkie projekty złożone w Sejmie – najlepszy z możliwych projekt będzie opiniowany do przyjęcia, aby nie skrzywdzić działkowców. Ogrody działkowe musza mieć nowe prawo. Wyraził chęć spotkania się z działkowcami po opracowaniu projektu przez PO – celem jego omówienia. Podziękował za tak konstruktywne i obronne spotkanie dot. praw działkowców i Polskiego Związku Działkowców.    

Edward Szaniec

Prezes ROD "Relaks" w Praszce

Na zdj. senator Aleksander Świeykowski

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.