Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie z posłami SLD w Opolu - 22.03.2013

W dniu 13 marca br. odbyło się spotkanie grupy przedstawicieli ogrodów działkowych z terenu miasta Opola z Posłami Panem Tomaszem Garbowskim i Panem Adamem Kępińskim w siedzibie Rady Wojewódzkiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Opolu.

Pan Poseł Tomasz Garbowski od wielu lat solidaryzuje się z działkowcami w walce o zachowanie ogrodów i Związku, o zachowanie historii i tradycji ruchu działkowego. Po przedstawieniu przez Prezesa OZO PZD w Opolu aktualnej sytuacji i atmosfery panującej wśród działkowców, w oczekiwaniu na uchwalenie przez Sejm obywatelskiej ustawy o ROD – obaj posłowie zapewnili nas o pozytywnej opinii Sojuszu dot. poparcia obywatelskiego projektu, i że oni będą jak inni posłowie SLD głosować w Sejmie za jego przyjęciem.    

Pan Poseł Kępiński był zainteresowany sposobem obecnego funkcjonowania ogrodów działkowych, ich zarządzeniem, opłatami jakie wnoszą działkowych i sposobem użytkowania gruntów i ich własnością. Sam jest działkowcem (w   ROD Ozimku), rozumie i popiera naszą dążność do własnego, przygotowanego przez działkowców projektu ustawy o ROD.

Obaj Posłowie, po bliższym zapoznaniu z projektem ustawy PO – wyrażali ubolewanie nad jego nieżyciową redakcją, pozbawiającą działkowców wszelkich praw i ich dążnością do samostanowienia o swojej organizacji.

W podziękowaniu za gorące poparcie obywatelskiego projektu ustawy  o  ROD – wręczono im wydanie broszurowe projektu ustawy oraz  album „Vademecum działkowca” o produkcji ogrodniczej na działkach.  Projekt ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, który został zgłoszony do  Sejmu w listopadzie 2012 r. przez Sojusz Lewicy demokratycznej – jest zbieżny z obywatelskim projektem i nie jest konkurencyjny – będziemy glosować za obywatelskim.

Wyszliśmy usatysfakcjonowani ze wspólnych ustaleń.

 

Antonina Boroń, Prezes OZ PZD w Opolu

Na zdj. poseł SLD Tomasz Garbowski

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.