Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Czytajcie „działkowca” - 19.03.2013

W sprzedaży jest już najnowszy – kwietniowy numer „działkowca” – największego i najlepszego pisma ogrodniczego na rynku! Znaleźć w nim można wiele atrakcyjnych tematów, niezbędnych  na okres wiosny i przygotowanych z myślą o zróżnicowanych potrzebach Czytelników. A oto niektóre z nich:

 


● Chcecie, by wasza działka wyróżniała się bogactwem kształtów, kolorów i zapachów oryginalnych acidanter, błonczatek, eukomisów, krokosmii czy śniedków? Wiosna to właśnie czas ich sadzenia! W naszym temacie miesiąca  przedstawiamy te i wiele innych roślin cebulowych kwitnących latem. Warto je mieć! Oferta również na www.dzialkowiecsklep.pl

 

● Czy wiecie, że krzewiaste kobierce z powodzeniem zastępują trawnik i nie wymagają tyle pielęgnacji? A gdy dodamy do tego jeszcze obfite kwitnienie – wspaniały efekt zapewniony!

 

Pachnące rośliny jednoroczne stworzą na działce niepowtarzalny klimat. Ich zapachy wpłyną na nas relaksacyjnie i nastawią pozytywnie! Dowiedzcie się jakie gatunki warto uwzględnić podczas planowania kwietników na rozpoczynający się sezon! Oferta również na www.dzialkowiecsklep.pl

 

● Pragniesz odmienić swoją działkę? „Metamorfozy” to cykl artykułów właśnie dla Ciebie! Przedstawiamy w nim działki przed i po modernizacji. Skorzystaj z rad naszych specjalistów polecających aranżację rabaty reprezentacyjnej jako wizytówki działki!

● W dekoracji działek zawsze znajdą zastosowanie wcześnie i obficie kwitnące krzewy ozdobne. Tylko w kwietniowym „działkowcu” dowiecie się jak je dobierać i aranżować!

Przedogródek to reprezentacyjna część działki, która jest najczęściej oglądana i stanowi pole popisu dla gospodarza. Dowiedzcie się jak uczynić go atrakcyjnym przez cały rok!

Budujecie lub modernizujecie swoją altanę? W kwietniowym „działkowcu” doradzamy najlepsze materiały, jakie warto w tym celu wykorzystać. Ułatwiamy też dokonanie dobrego wyboru, porównując cechy różnych materiałów a także wyszczególniając ich wady i zalety!

● Po intensywnej pracy potrzebny jest również wypoczynek. W kolejnym artykule z cyklu Slow life opisujemy jak mądrze wypoczywać oraz jakie formy wypoczynku są najlepsze dla naszego zdrowia!

● Jakie krzewy ozdobne utrzymują pełną dekoracyjność od wiosny do jesieni? Z pewnością są to berberysy! Doskonale nadają się do tworzenia formowanych żywopłotów, a odmiany  barwne – do zestawień kolorystycznych. Można je sadzić właśnie teraz! Jakie gatunki i odmiany warto wybrać?

Wierzby można wykorzystywać nie tylko do wielkanocnych dekoracji. Proponujemy słabo rosnące odmiany, odpowiednie do uprawy na działkach, które oprócz pięknych bazi zachwycają także pokrojem, barwą liści i kształtem pędów!

● Chcesz, by twoje działkowe kompozycje nabrały lekkości i dynamiki? Polecamy modne piórkówki, które prezentują się pięknie nie tylko na rabatach, ale także w grupach na trawniku, czy w pojemnikach!

● Jakich pomyłek należy unikać przy uprawie warzyw? Odpowiedź w kolejnym artykule z cyklu "Dziesięć błędów ogrodnika"!

 

Jak ciąć róże? Wszyscy kochamy te wspaniałe krzewy, nie zawsze jednak wiemy czy, jak i kiedy należy je ciąć!.

● Nowoczesne pojemniki do uprawy roślin zadziwiają nie tylko kształtem i kolorem ale również rozwiązaniami technicznymi. Poznajcie doniczkowe nowinki! Oferta również na www.dzialkowiecsklep.pl

● Nadszedł czas na wysiewy do gruntu! Jakie gatunki roślin ozdobnych i warzyw nadają się do tego? Na co zwracać szczególna uwagę? Oferta nasion również na www.dzialkowiecsklep.pl

● O tym, że warto uprawiać drzewa i krzewy owocowe na działkach, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Odpowiadamy jednak na pytanie: które gatunki i odmiany (bo nie wszystkie) warto w tym celu polecać!

● Czy zdarzyło Ci się, że walka z chwastami staje się powodem rezygnacji z niektórych upraw? Podpowiadamy jak sprawić, by zabieg ten okazał się możliwie łatwy i skuteczny!

Przymrozki to plaga wczesnych upraw. Nie każdy jednak wie, że na niewielkiej powierzchni działek wystarczą czasem proste zabiegi, by skutecznie zabezpieczyć rośliny!

Mszyce to szkodniki najczęściej pojawiające się na roślinach. Jak skutecznie się ich pozbyć?

● Uprawa roślin na działkach powinna opierać się na wykorzystaniu nawozów naturalnych i organicznych. Jakie ekonawozy (oprócz kompostu i obornika) warto wybrać z bogatej oferty rynkowej? Dostępne również na www.dzialkowiecsklep.pl

 

Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko w kwietniowym „działkowcu”! Zapraszamy do lektury!

My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę!

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio