Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie działkowców z posłem Stanisławem Wziątkiem - 12.03.2013

W dniu 11 marca 2013 roku z inicjatywy i na zaproszenie  Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Kołobrzegu Bogdana Błaszczyka SLD zorganizowano spotkanie działkowców z Kołobrzegu z Posłem RP Stanisławem Wziątkiem. Spotkanie odbyło się w Hotelu Centrum Kołobrzeg. Po rozpoczęciu spotkania, do uczestników dotarła wiadomość, że Poseł Wziątek z powodu kolizji drogowej na terenie Niemiec  nie może dotrzeć na spotkanie.

Pomimo tej smutnej informacji spotkanie poprowadził  Radny Bogdan Błaszczyk. Tematem przewodnim były złożone w Sejmie projekty ustaw o rodzinnych ogrodach działkowych Solidarnej polski, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, projekt obywatelski jak również propozycje Prawa i Sprawiedliwości oraz założenia Platformy Obywatelskiej.

Spotkanie miało charakter konsultacji społecznych. Przedstawiciele SLD podtrzymali swoje poparcie dla projektu obywatelskiego ustawy, podkreślając, że przedstawia on kompleksowe propozycje rozwiązania funkcjonowania rodzinnych ogrodów działkowych, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony praw działkowców.

W trakcie dyskusji za szczególnie niesprzyjający dla działkowców uznano projekt autorstwa Platformy Obywatelskiej co znalazło swój wyraz w przyjętym przez uczestników spotkania  stanowisku.

Spotkanie było obsługiwane przez lokalną telewizję i media prasowe.

 

Sekretarz OZ PZD Koszalin                                                                                                                    

 Marian Sekulski

 

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio