Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb spotkał się z działkowcami - 12.03.2013

W dniu 11 marca 2013 roku podczas pobytu w Pile Poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb odbył krótkie spotkanie w biurze poselskim PSL z delegacją pilskich działkowców: Marianem Praczykiem, Marią Fojt, Andrzejem Kierzkowskim, Tadeuszem Daukszewicz, Czesławem Wiśniewskim oraz Ryszardem Grzelak.

Głównym tematem spotkania był obywatelski projekt ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych złożony wraz z 924 801 podpisami w Sejmie przez członków Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej.

Marian Praczyk w krótkim wprowadzeniu do tematu spotkania poinformował posła, że działkowcy liczą na głosy poparcia parlamentarzystów PSL podczas głosowania w Sejmie. Dodał, że działkowcy znają zapewnienia słowne parlamentarzystów PSL, lecz oczekują realnego poparcia. Zwrócił się w imieniu działkowców do Posła i Prezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL Województwa Wielkopolskiego o pisemne poparcie dla naszego obywatelskiego projektu ustawy.

Poseł odpowiadając stwierdził, że stanowisko Komitetu Wykonawczego PSL jest pozytywne do naszego projektu. Zwróci się także do Klubu Parlamentarnego PSL i struktur wojewódzkich PSL o pisemne poparcie projektu obywatelskiego ustawy o ROD. Poinformował nas, że do reprezentowania spraw działkowców w Klubie Parlamentarnym wyznaczony został Poseł Piotr Walkowski, który również będzie delegowany do pracy w komisji sejmowej pracującej nad projektem ustawy o ogrodach działkowych.

 

Czesław Wiśniewski

Członek OZ PZD 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.