Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Walne Zebranie w ROD "Przylesie" w Sulechowie - 11.03.2013

 

07.03.2013r odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze w ROD Przylesie w Sulechowie. Poza zagadnieniami statutowymi w trakcie zebrania omówiono aktualną sytuacje działkowców.

Z tym tematem zgromadzonych zapoznał członek Krajowej Rady PZD a zarazem prezes ROD, Pan Jan Gwóźdź.

Działkowcy z uwagą i lekkim zaniepokojeniem wysłuchali propozycji rozwiązań legislacyjnych opracowanych przez parlamentarzystów z platformy Obywatelskiej oraz Solidarnej Polski.

Pan Prezes zapoznał zebranych z najważniejszymi zapisami obywatelskiego projektu ustawy o ROD oraz omówił jak będą wyglądały dalsze kroki podejmowane przez Krajową Radę oraz Okręgowy Zarząd PZD w Zielonej Górze w celu dalszego promowania projektu tak by został on poddany pod obrady Sejmu i przyjęty jako obowiązujące prawo.

W zebraniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych; pan Jan Rerus- przewodniczący rady miejskiej w Sulechowie oraz pan Edwin Łazicki radny powiatu Zielonogórskiego. zarówno przedstawiciel powiatu jak i rady miasta wyrazili swoje poparcie dla obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej działkowców. Słowa poparcia za pośrednictwem prezesa ROD przekazał Również burmistrz Sulechowa- pan Roman Rakowski.

W trakcie zebrania omówiono również sprawy związane z bezpieczeństwem w ROD oraz współpracy z policją w celu zapobiegania kradzieżom i aktom wandalizmu.

Walne zebranie podjęło stanowiska w sprawach:

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio