Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy spotkali się z posłem Waldemarem Sługockim (PO) - 05.03.2013

W dniu 04.03.2013r przedstawiciele Rodzinnych ogrodów działkowych  z Zielonej Góry, Ochli Nowego Kisielina, Żar i Sulechowa spotkali się z panem posłem Waldemarem Sługockim (PO).  5 osobowa delegacja, pod przewodnictwem Pani Joanna Mikolajczyk- wiceprezes OZ PZD w Zielonej Górze zapoznała pana posła z aktualną sytuacją działkowców. Rozmowa dotyczyła głównie zapisów projektu ustawy przygotowywanego przez zespół posłów Platformy Obywatelskiej.

Uczestnicy spotkania wyrazili swoje obawy co do możliwych rozwiązań i skutków jakie pociągnie za sobą wejście w życie ustawy w kształcie proponowanym przez zespół pana Posła S. Huskowskiego.

Pan poseł z uwagą wysłuchał przytaczanych argumentów. Zaznaczył, iż sprawa ustawy dotyczącej działkowców jest mu znana chociaż na bieżąco nie śledzi postępu prac nad projektem.

Pan poseł zapewnił, iż rozumie obawy działkowców i zainteresuje się bliżej problemem. Zaproponował, iż w sprawie projektu wystosuje interpelacje poselską do posła S. Huskowskiego. Nasi przedstawiciele zobowiązali się, iż w najbliższym czasie prześlą do pana Posła nasze  uwagi i zastrzeżenia dotyczące koncepcji zespołu posła S. Huskowskiego.

Pan poseł Waldemar Sługocki docenił obywatelska inicjatywę działkowców. Zapewnił, że z uwagą zapozna się z naszym projektem ustawy i chętnie spotka się z nami ponownie by przedstawić swoje stanowisko na temat rozwiązań legislacyjnych proponowanych przez posłów jak i zapisanych w projekcie obywatelskim.

Mimo, iż pan poseł Waldemar Sługocki nie zadeklarował jednoznacznie poparcia dla obywatelskiego projektu ustawy o ROD, to docenić należy fakt, iż wyraził chęć współpracy i dialogu dla wypracowania jak najlepszych rozwiązań dla dzialkowców oraz dla zrównoważonego rozwoju miast i gmin.

inż. Rafał Hawryluk

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio