Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Obradowała Krajowa Komisja Rozjemcza - 28.02.2013

W dniu 28 lutego br. odbyło się posiedzenie Krajowej Komisji Rozjemczej PZD. Obrady otworzyła Przewodnicząca KKR  Olga Ochrymiuk, która powitała zaproszonego na posiedzenie Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego oraz pozostałych członków Krajowej Komisji Rozjemczej.

Jako pierwszy głos zabrał prezes PZD Eugeniusz Kondracki, który przypomniał, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy wszystkie działania Związku skupiały się na zbieraniu podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o ROD. 924 801 podpisów potwierdziło, że cieszy się on dużym poparciem nie tylko wśród działkowców, ale także wśród obywateli. Liczba ta potwierdza także integrację całego środowiska. Prezes przypomniał także, że rozpoczęła się właściwa procedura ustawodawcza obywatelskiego projektu ustawy o ROD zgodnie z ustawą o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli. 25 lutego br. Marszałek Sejmu Ewa Kopacz poinformowała Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, iż kieruje projekt ustawy do pierwszego czytania w Sejmie.

Następnie Komisja odniosła się do spraw, które napłynęły do niej na przestrzeni minionego roku. Oceniła, że liczba ich – w stosunku do 2011 roku- wzrosła z 39 do 46.  Komisja rozpatrzyła także skargi, które wniesione zostały do niej w trybie nadzwyczajnym.W ostatniej Komisja omówiła sprawy różne.

Krajowa Komisji Rozjemcza skierowała także list do premiera Donalda Tuska (czytaj wiecej) oraz zajęła stanowisko w sprawie artykułu pt: "Ogrody do obrony" autorstwa Marka Wielgo.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio