Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Narada prezesów ROD w Zielonej Górze - 27.02.2013

W dniu 25 lutego odbyła się kolejna narada prezesów Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Tym razem spotkali się prezesi ROD z Zielonej Góry, Krosna Odrzańskiego, Czerwieńska, Przylepu, Droszkowa, Ochli, Wilkanowa, Świdnicy, Sulechowa, Świebodzina, Gubina, Zbąszynka, Babimostu, Kargowej.

Najważniejszym tematem narady było omówienie dalszych zadań związanych z promocja obywatelskiego projektu ustawy o ROD, oraz prowadzenie kampanii informacyjnej wśród Działkowców na temat przygotowywanych projektów poselskich.

W naradzie uczestniczył poseł Bogusław Wontor, który poinformował zebranych o poparciu swojego klubu parlamentarnego dla obywatelskiej inicjatywy działkowców. Wyraził opinie, iż jeżeli w Sejmie powstanie specjalna komisja, która będzie zajmowała się pracami nad nową ustawą „działkową” na pewno weźmie pod uwagę wszystkie złożone do tej pory w projekty. Komisja wypracuje w tej sprawie rozwiązanie kompromisowe. Podkreślił, iż takie rozwiązanie nie koniecznie będzie korzystne dla Działkowców.

W trakcie narady omówiono też najważniejsze sprawy związane z odbywaniem walnych zebrań w ogrodach ze szczególnym podkreśleniem dbałości o zgodne z przepisami przygotowanie projektów uchwał oraz przygotowanie osób do prowadzenia i obsługi zebrania.

w trakcie narady podjęto stanowiska w sprawach:

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio