Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Otwarte szkolenia z dziedziny ogrodnictwa - 25.02.2013

Okręgowy Zarząd Warmińsko-Mazurski PZD w Olsztynie informuje, że w każdą środę marca 2013 r. w Liceum Ogólnokształcącym Nr 1 im. Adama Mickiewicza odbędą się organizowane szkolenia dla instruktorów ogrodowych PZD z ROD położonych w m. Olsztyn i okolicach oraz działkowców. Zapraszamy też wszystkich chętnych szczególnie mieszkańców Olsztyna, którzy chcą pogłębić wiedzę ogrodniczą oraz podzielić się swoimi osiągnięciami w tej dziedzinie.

Harmonogram spotkań :

Środa : marzec  06, 13, 20, 27  od godz. 16.00

Proponowany zakres tematyczny

 1. Borówka wysoka - czy warto ja mieć na działce ? gatunki, odmiany polecane na działki, wymagania klimatyczno-glebowe, nawożenie, prowadzenie, ochrona.
  Winogrona na działkach – gatunki i odmiany, nawożenie, rozmnażanie, sposób prowadzenia, walory smakowe, podatność na choroby.
 2. Warzywa i owoce z mojej działki – inne niż ze sklepu; wartość odżywcza, praktyczne wykorzystanie w żywieniu rodziny.
  Domowe sposoby przetwórstwa owoców i warzyw z działki – czy warto zadawać sobie tyle trudu, cz może lepiej kupić w sklepie gotowy produkt.
 3. Co powinien zrobić każdy użytkownik działki i w jaki sposób postępować aby przyczynić się do wzrostu populacji i liczebności zapylaczy w ogrodzie ?
 4. Najczęściej spotykane choroby drzew i krzewów owocowych ich rozwój, znaczenie i zwalczanie 
 5. Kwiaty na działce – które wybrać i posadzić, biorąc pod uwagę warunki klimatyczne, biologię rozwoju, wymagania glebowe, kolorystykę itp.
 6. Cięcie drzew i krzewów owocowych – od posadzenia do ukształtowania korony. Materiał szkółkarski na nasze działki ? – czym się kierować w jego doborze.
 7. Praktyczny pokaz cięcia drzew i krzewów na działce – miejsce ROD „Semafor” w Olsztynie  

Uczestnicy spotkania (po wcześniejszym zgłoszeniu) będą mogli przedstawić swoje osiągnięcia i dokonania w uprawie działki (czas wystąpienia 10-15min.). Najlepsze i najbardziej ciekawe prezentacje zostaną wynagrodzone.

Jarosław Wołodkiewicz
Instruktor ogrodniczy OZ PZD

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio