Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Podlascy działkowcy z wizytą u Pani poseł Barbary Kudryckiej - 19.02.2013

W dniu 15 lutego w swoim biurze poselskim Pani poseł Barbara Kudrycka przyjęła delegację działkowców. Rozmowa przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze. Panią poseł szczególnie interesowały dotychczasowe uregulowania prawne, dotyczące prawa do gruntów użytkowanych przez działkowców, procedur związanych z przejmowaniem terenów działkowych pod inwestycje miejskie, odszkodowań za przejmowane tereny. W informacjach , przekazanych przez delegację, omówione zostały przepisy dotychczas obowiązujące i propozycje nowych rozwiązań, zawarte w projekcie obywatelskim. Mocno też wyakcentowano zgodność obywatelskiego projektu prawa działkowego z zastrzeżeniami zawartymi w wyroku Trybunału Konstytucyjnego.


Na obawy działkowców, że PO przygotowuje własny projekt ustawy o ogrodach działkowych, w którym mogą się znaleźć niekorzystne dla działkowców zapisy, Pani poseł wyraźnie dała do zrozumienia, że w kierownictwie PO nie ma tendencji do działań, które mogły by krzywdzić działkowców. Nie ukrywała jednak, że trudno będzie zachować wszystkie dotychczasowe przywileje ( przykładem jest zupełne zwolnienie z podatków).
Z całej rozmowy jednoznacznie wynika, że Pani poseł docenia dokonania działkowców, rozumie ich niepokoje i część z nich podziela. Obiecała także uważnie śledzić prace nad obywatelskim projektem ustawy w Sejmie i informować działkowców o ich przebiegu. Na pożegnanie Pani poseł życzyła działkowcom pomyślnego zakończenia ich starań w obronie ogrodów działkowych i zapewniła o gotowości do dalszych spotkań i rozmów dotyczących kierunków rozwoju ruchu działkowego.


Opracował J. Szlęzak

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio