Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie działkowców z Wronek z posłem Pawłem Szałamachą - 19.02.2013

W dniu 18 lutego 2013 r. przedstawiciele działkowców reprezentujących Rodzinne Ogrody Działkowe we Wronkach spotkali się z posłem PiS Pawłem Szałamachą. Spotkanie odbyło się w biurze poselskim w Szamotułach. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Okręgowego Zarządu PZD w Pile: Marian Praczyk – Prezes OZ i Andrzej Kierzkowski – sekretarz OZ.

 

Na spotkaniu zaprezentowano główne założenia obywatelskiego projektu ustawy o ROD i ich znaczenie dla działkowców. Wskazano na zagrożenia wynikające z projektu ustawy autorstwa posłów Solidarnej Polski oraz założeń do ustawy parlamentarzystów PO pod kierunkiem posła Stanisława Huskowskiego zmierzające do rozbicia ruchu działkowego w Polsce poprzez działania fiskalne wobec działkowców, nacjonalizację naszego majątku oraz likwidację naszej organizacji. Przedstawiono także informację o dotychczasowych spotkaniach działkowców z posłami PiS w kraju, w tym z posłem Maksem Kraczkowskim w Pile oraz ich pozytywnym stosunku i wyrażanym poparciu dla projektu obywatelskiego.

 Podczas dyskusji poseł Paweł Szałamacha ze zrozumieniem odniósł się do naszych problemów i pozytywnie ustosunkował się do obywatelskiego projektu ustawy. Uwagami z naszego spotkania podzieli się z Beatą Szydło wiceprezesem PiS oraz posłem Bartoszem Kownackim, który kieruje zespołem powołanym do przygotowania projektu ustawy o ogrodach działkowych. W klubie nie jest jeszcze rozstrzygnięte czy taki projekt powstanie, dlatego nie można wykluczyć, że PiS ostatecznie poprze projekt obywatelski. Uważa, że obywatelski projekt powinien zostać przyjęty przez Sejm do dalszego procedowania w komisji, a sam zagłosuje zgodnie ze stanowiskiem swojego klubu.

 

Andrzej Kierzkowski – sekretarz OZ PZD w Pile.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio