Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Spotkanie działkowców z posłem Czesławem Hocem - 18.02.2013

W dniach 14.02.2013 roku w Koszalinie i w dniu 16.02.2013 roku w Kołobrzegu, odbyły się spotkania działkowców- członków PZD z Posłem na Sejm  RP Czesławem Hocem -  PiS.

Spotkania były poświęcone zaprezentowaniu stanowiska zespołu parlamentarnego PiS do opracowania projektu ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Poseł Czesław Hoc jest członkiem tego zespołu.

W swoich  wystąpieniach, zarówno w Koszalinie jak i w Kołobrzegu, eksponował znaczenie obywatelskiego projektu ustawy o ROD oraz szczególnie fakt, że pod projektem obywatelskim podpisało się ponad 900 tys. obywateli RP. Pan Poseł stwierdził, że jego partia popiera projekt obywatelski i przygotowuje do niego swoje poprawki, które będą konsultowane z działaczami PZD. Temu ma służyć cykl spotkań, najpierw z członkami ogrodów. W trakcie dyskusji ze strony działkowców podkreślano konieczność przyjęcia ustawy  o ROD w 2013 roku, tak aby uniknąć zagrożeń funkcjonowania ogrodów od dnia 21 stycznia 2014 roku. Na pytania o przedstawienie  przykładowych poprawek do obywatelskiego projektu Pan Poseł stwierdził, że w tym momencie nie  jest upoważniony  do ich przedstawienia ponieważ prace nad  pakietem poprawek i propozycji do projektu obywatelskiego trwają nadal.  Pracami kieruje Poseł Bartosz Kownacki. Po uzgodnieniu         i przyjęciu poprawek przez zespół PiS – u zostaną one przekazane do wiadomości działkowiczów. Poseł zapewnił, że prace zmierzają ogólnie w kierunku wzmocnienia ustawowej ochrony działkowicza i ogrodu. Cykl spotkań ma być kontynuowany w miesiącu marcu b.r.

 

 

                                                                                                Dyrektor Biura OZ PZD

                                                                                                          Ryszard Nowak

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio