Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Spotkanie działkowców z Posłem Ruchu Palikota Panem Krzysztofem Kłosowskim - 15.02.2013

Informuję, że w dniu 12 lutego 2013 roku w Jarocinie odbyło się spotkanie działkowców z Posłem Ruchu Palikota Panem Krzysztofem Kłosowskim. W spotkaniu uczestniczył Wiceburmistrz Miasta Jarocina Pan Mikołaj Kostka oraz 21 Prezesów i Wiceprezesów Zarządów ROD z Rejonu Jarocina. Uczestniczyła także redaktorka gazety lokalnej — „Gazety Jarocińskiej". Ze strony OZ PZD udział wzięli:

  • Jerzy Wdowczyk                    Prezes OZ PZD w Kaliszu
  • Kazimierz Dominiak               St. Instruktor OZ PZD

Panu Posłowi przedstawiono stanowisko działkowców, Zarządów ROD i władz okręgowych w Kaliszu w sprawie projektu nowej ustawy o ogrodach działkowych autorstwa Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, a także przekazano informację o aktualnej sytuacji działkowców oraz o działaniach w zbieraniu podpisów na listach poparcia pod obywatelskim projektem ustawy. Poseł Ruchu Palikota Pan Krzysztof Kłosowski w swoim wystąpieniu zapewnił o poparciu ruchu działkowego, o poparciu założeń zawartych w projekcie obywatelskim, prawie działkowców do gruntów i działek, popierając zdecydowanie zwolnienia podatkowe zawarte w nowym projekcie ustawy. Stwierdził, że Ruch Palikota przedłoży w Sejmie RP własny projekt ustawy o ogrodach działkowych, który będzie zawierał większość zapisów projektu obywatelskiego oraz będzie uzupełniony o zapisy umożliwiające wykup gruntów pod działkami, co spotkało się ze sprzeciwem zebranych działkowców, którzy wskazali Posłowi, że konsekwencje takich zapisów doprowadziłyby do likwidacji ogrodów działkowych.

Pan Poseł zapewnił, że przedstawi nasze stanowisko na posiedzeniu Klubu oraz zapewnił ponownie o całkowitym poparciu projektu obywatelskiego. W trakcie spotkania wręczono Panu Posłowi obywatelski projekt ustawy o ogrodach działkowych z przewodnikiem po projekcie ustawy oraz założenia do projektu ustawy autorstwa Klubu PO.

 

Prezes OZ PZD w Kaliszu

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio