Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Europoseł Andrzej Grzyb popiera ogrody działkowe i obywatelski projekt ustawy - 11.02.2013

W piątek, 8 lutego br. w Garzynie k. Leszna i Zaniemyślu odbyły się spotkania  zorganizowane przez posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba ze strukturami powiatowymi PSL.

W spotkaniach uczestniczyli jako goście przedstawiciele Okręgowego Zarządu PZD w Poznaniu: Zdzisław Śliwa, Sylwester Chęciński i Krystyna Knapik-Wasielewska – w Garzynie oraz Józef Kasprzak w Zaniemyślu. W obu spotkaniach omawiano problemy rolnictwa w regionie oraz odnoszono się do sytuacji politycznej w kraju. Nie zabrakło możliwości przedstawienia problematyki ogrodów działkowych. Zabierający głos przedstawiciele działkowców informowali zebranych o złożeniu w Sejmie ponad 920 tys. podpisów poparcia dla obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Podziękowano działaczom PSL za wsparcie udzielane przez lata ogrodnictwu działkowemu i proszono o dalsze wsparcie w tym szczególnie ważnym okresie, jakim będzie uchwalanie przyszłej ustawy o ogrodach działkowych w Sejmie RP. Poparcie to będzie znaczące w obliczy próby uchwalenia projektu ustawy opracowywanego przez zespół posła Huskowskiego dla Platformy Obywatelskiej. Przedstawione założenia tego projektu bulwersują działkowców, ograniczają prawa działkowców, pogarszają warunki korzystania z działek i stawiają pod znakiem zapytania dalszą przyszłość wielu ogrodów.

 

Poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb, będący równocześnie szefem partii w regionie, odnosząc się do problemów ogrodnictwa działkowego ponownie zapewnił o poparciu udzielanym działkowcom. Potwierdził również, że Polskie Stronnictwo Ludowe nie pracuje nad własnym projektem ustawy o ogrodach działkowych i zamierza poprzeć projekt obywatelski. Ponieważ w spotkaniach z posłem uczestniczyli m.in. Zofia Szalczyk- wiceminister rolnictwa, wicemarszałek Sejmiku Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, dyrektor departamentu rolnictwa i rozwoju wsi Urzędu Marszałkowskiego Marek Beer oraz  radni wojewódzcy i powiatowi, możliwość zaprezentowania problemów ogrodnictwa działkowego tak szerokiemu gronu należy uznać za właściwą formę promocji naszej walki o ogrody i szukanie sprzymierzeńców na tej drodze. Za takich możemy uznać z całą pewnością działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Wielkopolsce.

TAD

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.