Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Podziękowanie od Prezesa KR PZD Eugeniusza Kondrackiego - 07.02.2013

Szanowni Państwo!

Pragnę wyrazić słowa głębokiego uznania za Państwa olbrzymi wysiłek poniesiony dla zachowania praw wszystkich działkowców i ocalenia ogrodów. Państwa niezłomności w walce, ogromnej mobilizacji i jedności całego środowiska działkowego zawdzięczamy to, że ogrody przetrwały ponad 30 lat pokonując rozmaite zakręty historii i rozmaite zakusy na ogrody, które od wielu lat uskuteczniają niektóre środowiska nieprzychylne działkowcom. Naszym wspólnym obowiązkiem jest nie dopuścić, by został zaprzepaszczony ponad 120-letni dorobek ruchu ogrodnictwa działkowego.

Polski Związek Działkowców to przede wszystkim ludzie - dlatego chciałbym złożyć serdeczne i gorące podziękowania:

- wszystkim działaczom z Okręgowych  Zarządów i Delegatur, którzy podjęli trud organizacji zbierania podpisów w swoich rejonach, a także nieustannie mobilizowali zarządy i ogrody stawiając coraz wyżej i wyżej poprzeczkę liczby zebranych podpisów. Swoją niezłomną postawą dajecie wsparcie działkowcom i przekonanie o słuszności walki o wspólne dobro. Dziękuję też za to, że nie poprzestawaliście tylko na zbieraniu podpisów, ale szukaliście też poparcia wśród samorządowców i polityków w swoich okręgach wyborczych.

- Zarządom Rodzinnych Ogrodów Działkowych i członkom komisji statutowych za to, że podjęliście apel KR PZD dotyczący zbierania podpisów i w tych niesprzyjających warunkach pogodowych próbowaliście dotrzeć do każdego działkowca indywidualnie, chodząc od drzwi do drzwi i poświęcając niezliczone minuty na tłumaczenie i zapoznawanie każdej napotkanej osoby z obywatelskim projektem ustawy o ROD.

- Działkowcom - za ogromny trud i poświecenie, które zaowocowało tak ogromnym poparciem, które udało nam się zebrać pod naszym projektem. Daliście Państwo świadectwo ogromnego zaangażowania i niezwykłej odpowiedzialności społecznej za cały ruch działkowy.

Jestem bardzo zbudowany Państwa postawą, akceptacją i  świadomością tego, jak ważna jest ustawa jako akt prawny gwarantujący prawa działkowców i ogrodów działkowych. Mam nadzieję, że ta wytężona praca całego środowiska działkowego na rzecz wspólnego dobra i zagwarantowania praw ogrodom i działkowcom, poprzez obywatelski projekt ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, zostanie doceniona przez Parlamentarzystów, którzy będą decydować o dalszych losach naszej ustawy. Jestem przekonany, że przyjęcie obywatelskiego projektu ustawy o ROD zakończy wieloletnią walkę o zachowanie ogrodów działkowych, a także istnienie samodzielnej i niezależnej organizacji działkowców PZD.

 

Jeszcze raz serdecznie Państwu dziękuję!

Eugeniusz Kondracki

Prezes Polskiego Związku Działkowców

 

Warszawa, 7 lutego 2013 r.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.