Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Nadzwyczajne zebranie w ROD im. J. Ligonia w Katowicach - 30.01.2013

W dniu 28-01-2012r w domu działkowca ROD im. Juliusza Ligonia odbyło się Walne Zebranie Informacyjne na temat obywatelskiego projektu ustawy o ROD. W zebraniu udział wzięli członek prezydium OZ  Śląskiego PZD w Katowicach Zenon Hepner, Kierownik Delegatury Rejonowej OZ Śląskiego PZD w Katowicach Ryszard Szolke, zaproszeni goście:

poseł na Sejm RP Pan Zbyszek Zaborowski , Sekretarz Rady Miejskiej SLD w Katowicach Pan Adam Południak oraz Prezesi ogrodów: ROD im. J. Ligonia, ROD "Nasza Praca", ROD "Kombatant", ROD Rymera, ROD im. T. Kościuszki, ROD "Wujek", ROD "Zgoda", którzy przybyli na spotkanie z działkowcami swoich ogrodów.

Zebranie spotkało się z dużym zainteresowaniem, Dom Działkowca został wypełniony do ostatniego wolnego miejsca. Zalety obywatelskiego projektu ustawy o ROD przedstawił członek prezydium OZ Śl. PZD pan Zenon Hepner.

Następnie głos zabrał Poseł na Sejm RP Pan Zbyszek Zaborowski, który zaznajomił zebranych z projektem ustawy o ROD utworzonym na podwalinach ustawy z 8 lipca 2005r. W swoim wystąpieniu poparł nasz obywatelski projekt ustawy o ROD i zapewnił, że popierają go wszyscy parlamentarzyści z SLD.

Zapewnił zgromadzonym, że będzie promował nasz projekt ustawy wśród parlamentarzystów innych ugrupowań, jako jedyny gwarantujący działkowcom prawo do zachowania działki. Stwierdził, że SLD zbiera podpisy na listach poparcia pod obywatelskim projektem ustawy o ROD.
Następnie członek prezydium OZ Śl. PZD - Zenon Hepner przedstawił założenia do projektu PO, które spotkały się z dezaprobatą i oburzeniem wśród działkowców. W wypowiedziach działkowcy popierali nasz projekt ustawy, czego dowodem jest stanowisko, które prezentujemy poniżej.

 STANOWISKO

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.