Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Szkolenie instruktorów SSI w Gliwicach - 30.01.2013

W dniu 29.01 w Delegaturze Rejonowej w Gliwicach odbyło się szkolenie SSI. Wykładowcami były  specjalistki z Okręgowej Stacji Chemiczno - Rolniczej w Gliwicach w osobach: inż. Halina Kacprzak, mgr Grażyna Winiarczyk i mgr Barbara Błoniarz.

Tematami wykładów było:
a/ Zdrowotne walory warzyw i owoców wykład prowadziła Pani inż. Halina Kasprzak.
b/ badanie gleby na odczyn i zasobność (makro i mikroelementów) z dawkami wapnowania i nawożenia - wykłady prowadziły mgr. Grażyna Winiarczyk i mgr Barbara Błoniarz. 


Wykłady były uatrakcyjniane slajdami, przez co stały się bardzo dostępne w odbiorze i na pewno zaowocują w pracy SSI. 


Z kolei następnym wykładem był wykład Pani mgr inż. Marii Nocoń z Działu Szkolenia i Ogrodnictwa z OZ. Śl. Katowicach, która omówiła plany działania w tematyce szkoleniowej SSI oraz innych szkoleń prowadzonych przez dział szkoleń w OZ. Śl. Katowicach. W swym wystąpieniu omówiła tez akcje zbierania podpisów pod obywatelskim projektem Ustawy o ROD na terenie OZ. Śl.


Następnie wykłady poprowadziła Instruktor Okręgowy SSI Pani Barbara Głogowska, która posiłkując się slajdami omówiła zagadnienie jak dbać o zwierzęta i ptaki w okresie zimy na działkach jak i również w miejscu zamieszkania.

W/w szkoleniu uczestniczyło 41 osób SSI i według ich oceny należy takie szkolenia prowadzić częściej, bo one dają dużo wiedzy która będzie wykorzystana w szkoleniach na ogrodach.

Źródło: J. Pękala

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio