Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Walne zebranie działkowców z ROD "Pod Dębem" w Grudziądzu - 28.01.2013

Realizując postawione cele w uchwale nr 2/VII/2012 z 29 listopada 2012 Krajowej Rady PZD w sprawie organizowania Nadzwyczajnych Walnych Zebrań Informacyjnych działkowców, Zarząd ROD „Pod Dębem” w Grudziądzu zorganizował takowe dla działkowców swojego ogrodu w dniu 25 stycznia 2013 roku. Zebranie zorganizowane zostało w sali konferencyjnej NOT przy ulicy Piłsudskiego 20 w Grudziądzu.

 Frekwencja działkowców dopisała, co jasno potwierdza fakt, że przyszłość ogrodnictwa działkowego nie jest obca zainteresowanym. Zebranie rozpoczął od powitania wszystkich przybyłych, Prezes Zarządu ROD „Pod Dębem” – Piotr Gadzikowski. Prowadzący zaprezentował zebranym założenia obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych a także położył szczególny nacisk w swym wystąpieniu na zagrożenia płynące z ewentualności nie podjęcia przez Polski Parlament kroków zmierzających do uchwalenia ustawy o ROD zgodnie z wytycznymi Trybunału Konstytucyjnego. Z ust działkowców zebranych na sali padało bardzo dużo pytań dotyczących przyszłości i planów w jaki sposób jeszcze działkowcy mogą wpłynąć na swoich wybrańców narodu – parlamentarzystów, by przypomnieć im, że to właśnie działkowcy są ich elektoratem i nikt inny jak posłowie i senatorowie są zobligowani do wypełnienia pokładanych w nich nadziei i obowiązków wobec swoich wyborców. Zabierający głos zwrócili uwagę na przypadki niespójności w  wypowiedziach i działaniach polityków. Prezes zarządu ogrodu zapoznał zebranych z założeniami do projektów ustawy o ROD autorstwa Solidarnej Polski oraz pomysłów niektórych posłów Platformy Obywatelskiej. Każdy z obu założeń spotkał się z ostrą krytyką wśród zebranych i stanowczą dezaprobatą. Działkowcy Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Pod Dębem” ochoczo podpisali się na listach poparcia dla obywatelskiego projektu ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych oraz stanowisku w sprawie dalszego istnienia PZD a także wielu zebranych wyraziło chęć wyjazdu do Warszawy celem zademonstrowania swego zdania co do słuszności istnienia ruchu ogrodnictwa działkowego w Polsce.

 Na tym zakończono spotkanie a rozstając się zebrani wymieniali jeszcze między sobą uwagi o potrzebie tego rodzaju spotkań uznając je za bardzo potrzebne i cenne we współdecydowaniu o losach i rozwoju ogrodu.

 

 

 Opracowanie:

Sekretarz Ogrodu

Grażyna Müller 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio