Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Walne zebranie informacyjne w ROD "Wiarus" w Balicach - 28.01.2013

W dniu 19.01.2013r. w Domu działkowca w Krakowie, przy ul. Makowskiego 1 odbyło się Walne Zebranie informacyjne i sprawozdawcze działkowców z ROD „Wiarus” w Balicach. Zebranie odbywało  się w dwóch częściach, pierwszej otwartej i drugiej wyłącznie dla członków Związku w ROD. Miało ono na celu zapoznanie wszystkich zainteresowanych sytuacją Związku oraz użytkowników działek z projektami przepisów w zakresie ogrodnictwa działkowego, mających zastąpić uznaną za niekonstytucyjną ustawę o ROD z 2005 r.

W pierwszej części zaprezentowano zebranym przesłany z KR PZD reportaż Mateusza Iżyka pt. „Wyrok na działkowców”, który został obejrzany z dużym zainteresowaniem. W dalszej części podkreślono wszystkie zagrożenia, jakie niosą za sobą propozycje partii politycznych. Uzależnianie istnienia Ogrodów od zapisów w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego, planowane nałożenie wysokich opłat na działkowców, brak zwolnień z podatków, nacjonalizacja majątku PZD i całkowita likwidacja Związku. W zebraniu uczestniczyła Pani Halina Kmieciak Prezes OZ Małopolskiego oraz Zarząd Ogrodu.  Prezes ROD w oparciu o przygotowaną prezentację przedstawił Obywatelski Projekt Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych pisany przez działkowców i ludzi związanych z PZD, znających  zagadnienia z 30 letniej  praktyki, ustawy która wprowadza liczne zabezpieczenia i gwarancje dla działkowców, stanowiąc najlepszą formę ochrony ich praw i dalszego funkcjonowania ogrodów oraz zagwarantowanie wszelkich słusznie nabytych praw dotychczasowych użytkowników działek. W czasie otwartej części informacyjnej, zebrano 125 podpisów na listach poparcia dla projektu obywatelskiego ustawy o ROD.

Następnie przystąpiono do części sprawozdawczej w której uczestniczyli tylko członkowie Związku w ROD „Wiarus”. Po złożeniu sprawozdań przez Zarząd i Komisje statutowe, przedstawieniu planu pracy i podjęciu stosownych uchwał, Walne Zebranie przyjęło stanowisko w sprawie poparcia  projektu obywatelskiego ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, które postanowiono przesłać do Prezesa Rady Ministrów i Marszałka Sejmu RP.

Tadeusz Sipczyński - prezes zarządu

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio