Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy z Siemianowic Śląskich krytycznie o projekcie PO - 25.01.2013

W dniu 22-01-2013 roku w domu działkowca ROD „Zgoda” w Siemianowicach Śląskich odbyło się otwarte nadzwyczajne walne zebranie informacyjne poświecone obywatelskiemu projektowi ustawy o rod oraz projektom partii politycznych. 


W zebraniu udział wzięli: członek prezydium OZ Śląskiego PZD w Katowicach Zenon Hepner,  Kierownik Delegatury Rejonowej Ryszard Szolke i  Prezesi ROD „Zgoda” ROD „Pszczelnik”  ROD „Szczęść Boże” ROD„Bażant” ROD „Kukułka” ROD „Słowik”, którzy przybyli wraz z działkowcami swoich ogrodów.

Na spotkaniu członek prezydium OZ Śl. PZD  Zenon Hepner  przedstawił najważniejsze zapisy projektu ustawy obywatelskiego o ROD oraz udzielał odpowiedzi na stawiane pytania przez działkowców.Pan Zenon Hepner  przedstawił proponowane projekty ustaw o ROD partii SP, SLD,  PO, które wywołały kolejne pytania wśród zgromadzonych działkowców, na które obszernie odpowiadał.

Największe oburzenie wzbudziły proponowane przez parlamentarzystów PO założenia do projektu w którym to działkowcy widzą radykalne odebranie im praw, oraz radykalne pogorszenie warunków funkcjonowania ogrodów. Projekt ten sprowadza się do całkowitego wywłaszczenia działkowców z ich majątku, który znajduje się na ich działkach np. altan i naniesień.

W wypowiedziach działkowcy w pełni poparli obywatelski  projekt ustawy o ROD, w którym są zawarte zapisy gwarantujące prawa do działki, umożliwiające  organizowanie się we własną samorządną organizację oraz zapewniające stabilizację i spokój w uprawianiu działki.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio