Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Mamy już ponad 600 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o ROD - 24.01.2013

Pod obywatelskim projektem ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych podpisało się już 622 125  osób.  To bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę mroźną i śnieżną zimę, która bardzo utrudnia zbieranie podpisów. Działkowcy nie zważając jednak na codzienne opady śniegu, śliskie drogi i chodniki nie poprzestają w swoich wysiłkach, by zebrać jak najwięcej podpisów pod projektem, który jest jedyną nadzieją na ocalenie ogrodów i jako jedyny zabezpiecza prawa działkowców. W całej Polsce nieustająco odbywają się spotkania z samorządowcami, parlamentarzystami, a także samymi działkowcami. Nadzwyczajne walne zebrania informacyjne przyciągają wiele osób, które do tej pory nie miały okazji zapoznać się z zapisami obywatelskiego projektu ustawy o ROD. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu tysięcy działkowców, działaczy Okręgowych Zarządów PZD i zarządów ogrodów, z dnia na dzień rośnie poparcie dla tego projektu. Zachęcamy wszystkich, dla których ważne jest dalsze istnienie ogrodów działkowych, by włączyli się do naszej akcji. Każdy podpis ma znaczenie i może przyczynić się do ocalenia ogrodów.

Ile osób podpisze się pod projektem obywatelskim? Tego dowiemy się już za kilkanaście dni, kiedy podpisy będą musiały zostać złożone w Sejmie ( czytaj więcej na ten temat). Choć pozostało już zaledwie 12 dni na ich zbieranie, mamy nadzieję, że te ostatnie dni zostaną dobrze wykorzystane, a ostateczny wynik uzyskanego poparcia dla projektu, zostanie doceniony także przez te osoby, które będą decydować o jego dalszych losach w parlamencie.

Przypominamy, że 5 lutego br. upływa termin na złożenie w Sejmie list z podpisami pod obywatelskim projektem ustawy o ROD. Jednak zanim tam trafią muszą być odpowiednio przygotowane. Dlatego wszystkie podpisy powinny trafić do Komitetu z wyprzedzeniem, tak aby żaden podpis się nie zmarnował.

Podpisy można przekazywać do Okręgowych Zarządów lub bezpośrednio do siedziby Komitetu:

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej

Projektu Ustawy o ROD

ul. Bobrowiecka 1

00-728 Warszawa

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio