Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Poseł Leszek Aleksandrzak (SLD) złożył swój podpis na liście poparcia projektu ustawy - 22.01.2013

W dniu 14 stycznia 2013 roku w Biurze Poselskim SLD w Kaliszu odbyło się spotkanie działkowców z Posłem SLD Panem Leszkiem Aleksandrzakiem - Wiceprzewodniczącym Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Ze strony PZD udział wzięli: Prezes OZ PZD w Kaliszu Wiceprezes OZ PZD w Kaliszu b. długoletni prezes ROD „Pogodny" Prezes ROD „Relaks" Szałe, dużego kompleksu działkowego (1200 działek) Przew. Okręgowej Komisji Rozjemczej.

Działkowcy zapoznali Posła z aktualną sytuacją działkowców polskich i Związku w wyniku wyroku Trybunału Konstytucyjnego oraz przedstawili działania w sprawie obywatelskiego projektu ustawy o ogrodach działkowych autorstwa Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Projektu Ustawy o ROD. Posłowi wręczono projekt obywatelski ustawy z przewodnikiem po obywatelskim projekcie ustawy oraz inne dokumenty wysłane wcześniej do Marszałka Sejmu i Klubów Parlamentarnych jak: Stanowiska działkowców indywidualnych, Prezydium OZ i OZ PZD oraz Zarządów ROD w sprawie projektu obywatelskiego ustawy, założeń do projektu ustawy Klubu PO, w sprawie ustawy zgłoszonej w Sejmie przez Klub Solidarnej Polski oraz Stanowiska w sprawie wyroku TK i potrzeby istnienia ogólnopolskiej organizacji działkowców.

W trakcie rzeczowej dyskusji Poseł Leszek Aleksandrzak zapewnił ponownie o zdecydowanym poparciu projektu obywatelskiego ustawy oraz złożył podpis na liście poparcia projektu ustawy. Zapewnił także o zdecydowanym poparciu dla projektu ustawy całego Klubu Parlamentarnego SLD.

Prezes OZ PZD w Kaliszu

Jerzy Wdowczyk

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.