Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie działkowców z Posłem PiS Adamem Rogackim - 22.01.2013

W dniu 18 stycznia 2013 roku w Biurze Poselskim PiS w Kaliszu odbyło się spotkanie działkowców z Posłem PiS Panem Adamem Rogackim - Wiceprzewodniczącym Klubu Parlamentarnego PiS. Ze strony Polskiego Związku Działkowców udział wzięli:Prezes OZ PZD w Kaliszu Jerzy Wdowczyk, Wiceprezes OZ PZD Roman Filipiak, Prezes ROD „Relaks" Szałe k/Kalisza Tadeusz Rojek i  Przewodniczący Okręgowej Komisji Rozjemczej Jerzy Grajek.

Przedstawiciele działkowców zapoznali Pana Posła z aktualną sytuacją Związku, działkowców i ROD w wyniku wyroku Trybunału Konstytucyjnego oraz przedstawili Posłowi projekt obywatelski nowej ustawy o ogrodach działkowych autorstwa Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej.

Wręczono Posłowi projekt obywatelski wraz z przewodnikiem i inne dokumenty jak: Stanowiska działkowców i Zarządów ROD, Stanowiska Okręgowego Zarządu skierowane do Marszałka Sejmu i Klubów Parlamentarnych w sprawie obywatelskiego projektu ustawy, w sprawie ustawy o ogrodach zgłoszonej przez Klub Solidarnej Polski, w sprawie założeń do nowej ustawy autorstwa Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej oraz Stanowisko o potrzebie istnienia ogólnopolskiej organizacji działkowców. Pan Poseł Rogacki po długiej dyskusji i zapoznaniu się z aktualną sytuacją działkowców wyraził zdecydowane poparcie dla ruchu działkowego i ogrodów działkowych.

Jego zdaniem niekwestionowane winno być prawo ogrodów działkowych do gruntów i dotychczasowe zwolnienia podatkowe dla działkowców. Stwierdził, że przedstawi nasze stanowisko podczas obrad Klubu Parlamentarnego PiS i uważa, że o istnieniu ogrodów działkowego winni zdecydować sami działkowcy, co powinno znaleźć się w nowej ustawie. Poseł zdecydowanie nie popiera założeń do projektu Klubu PO uważając, że jest to dokument szkodliwy dla działkowców i ogrodów działkowych.

Prezes OZ PZD w Kaliszu Jerzy Wdowczyk

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.