Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Informacja z nadzwyczajnego zebrania informacyjnego w ROD "Narcyz" w Kielcach - 22.01.2013

Mimo 600 podpisów poparcia zebranych pod obywatelskim projektem ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, którymi może poszczycić się ROD "Narcyz" w Kielcach, Zarząd tego ogrodu dla wszystkich, którym na sercu leży dobro działkowców  i dalsze istnienie polskich ogrodów zorganizował w sobotnie przedpołudnie 19 stycznia 2013 roku nadzwyczajne zebranie informacyjne.

            Niesprzyjająca aura i "sezon grypowy" nie odstraszył użytkowników działek i sympatyków ogrodów, którzy zgromadzili się w wyznaczonym  terminie w Domu Działkowca, aby zapoznać się i rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące uregulowań prawnych zawartych w obywatelskim projekcie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

            Prezes Zarządu ROD Pan Janusz Pawłowski powitał zebranych i oddał głos przedstawicielowi  Okręgowego Zarządu Świętokrzyskiego PZD w Kielcach Pani Annie Grudzień, która przedstawiła główne założenia projektu ustawy o ogrodach działkowych autorstwa Solidarnej Polski oraz Platformy Obywatelskiej. Poinformowała również o stanowisku Zespołu roboczego do spraw zmiany ustawy o ogródkach działkowych Klubu Parlamentarnego PiS oraz o zapisach projektu ustawy o zmianie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych posłów SLD, a także stosunku do idei ogrodnictwa działkowego posłów PSL i Ruchu Palikota.

            W swoim dalszym wystąpieniu zwróciła szczególną uwagę na przepisy prawne rozwiązań gwarantujących dalsze istnienie ogrodów i kontynuowanie 115-letniego dorobku polskiego ogrodnictwa działkowego.  

            Skonfrontowanie niekorzystnych zapisów innych projektów ustaw z obywatelskim projektem ustawy o ROD uzmysłowiło zebranym słuszność propozycji opracowanych w środowisku działkowym i zawartych w niniejszym projekcie.

            Prezes Okręgowego Zarządu Świętokrzyskiego PZD w Kielcach Pan Zygmunt Wójcik odpowiadając na pytania zebranych dokładnie wyjaśnił wątpliwości dotyczące związkowego projektu ustawy o ROD oraz szczegółowo przedstawił kampanię promocyjną związaną z naszym projektem wśród parlamentarzystów i samorządowców ziemi świętokrzyskiej.

            Uczestnicy nadzwyczajnego zebrania informacyjnego jednogłośnie podjęli Stanowisko Działkowców ROD "Narcyz" w Kielcach zebranych na nadzywczajnym zebraniu w dniu 19 stycznia 2013 roku w sprawie projektów partii politycznych odnoszących się do ogrodnictwa działkowego oraz obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, pod którym złożyli swoje podpisy oraz wyrazili swoje poparcie dla  podjętej przez Polski Związek Działkowców inicjatywy ustawodawczej składając podpisy poparcia dla projektu ustawy o ROD.

           

 

Anna Grudzień   

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio