Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

List działkowiczki z Wałbrzycha do Ireneusza Jarząbka - Prezesa Stowarzyszenia "Zielona Dolina" - 21.01.2013

"Co Pan sobie wywalczył w tej komitywie z antyzwiązkowcami - przeciwnikami PZD i ogrodów działkowych?" - pyta w swoim liście do Ireneusza Jarząbka, prezesa Stowarzyszenia "Zielona Dolina" działkowiczka Bożena Smakowska z Wałbrzycha. "Nas działkowców nadal i nieugięcie broni PZD, a Pana już nikt."

 

Czytaj cały list TUTAJ

 

Kim jest Ireneusz Jarząbek?

W mediach urasta do rangi lidera opozycji skierowanej przeciw Polskiemu Związkowi Działkowców i odnowiciela polskiego ogrodnictwa działkowego. Irenausz Jarząbek szczególnie aktywnie udzielał się we wszystkich mediach podczas rozprawy w Trybunale Konstytucyjnym i po wydanym przez sędziów orzeczeniu. Trybunał Konstytucyjny uznał go za przedstawiciela stowarzyszeń działkowych i zaprosił jako stronę postępowania przed oblicze Trybunału.

Ireneusz Jarząbek został odwołany z funkcji członka zarządu i prezesa zarządu ROD Kwitnąca Dolina po tym, jak prowadząc inwestycję wodociągową dopuścił się rażących nadużyć. Nie godząc się z decyzją o odwołaniu odmówił wydania dokumentacji i majątku ogrodu, którym zarządzał. Za to oraz za wybudowanie na swojej działce „altany” o pow. około 60 m2 (co było rażącym złamaniem ustawy z 7.07.1994 – Prawo Budowlane, dopuszczającej w ogrodach działkowych w mieście zabudowę do 25 m2) został pozbawiony członkostwa zwyczajnego PZD oraz prawa użytkowania działki. Działki jednak nie opuścił. W zbudowanym domu zamieszkał z 4-osobową rodziną. Dom ten to nic innego jak „samowola budowlana”. Potwierdziło to orzeczenie w 2012 r. wydanym wyrokiem przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu, który nakazał rozbiórkę samowoli.

Ireneusz Jarząbek został również prawomocnie skazany za niszczenie mienia ogrodowego, a egzekucję wyroku zobowiązującą do pokrycia strat z tego tytułu przekazano do Komornika Sądowego.

Przeciw Panu Jarząbkowi toczy się też postępowanie karne – Sygn. akt. XVII Ka 374/3, w którym jest on oskarżony o pobicie kobiety i mężczyzny – członków legalnego zarządu ROD. Uniewinniający wyrok Sądu Rejonowego został uchylony przez Sąd Okręgowy w Poznaniu wyrokiem z 9.05.2012 r., który przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia do Sądu Rejonowego.

Stowarzyszenie, którym kieruje Ireneusz Jarząbek nie jest zarejestrowane w Sądzie.

Wiecej o Ireneuszu Jarząbku można przeczytać w artykułach:

Oświadczenie w sprawie działalności Ireneusza Jarząbka

Kim jest prezes Stowarzyszenia „Zielona Dolina"

Stowarzyszenia "działkowców" - szczytne hasła, niskie pobudki, jeszcze gorsza praktyka

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio