Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy piszą do Janusza Piechocińskiego (PSL) - 21.01.2013

Działkowcy zważając na wcześniejszą życzliwość Janusza Piechocińskiego dla ogrodnictwa działkowego, zwracają się do niego w listach z prośbami o wsparcie dla obywatelskiego projektu ustawy o ROD. „Budujące jest dla nas stwierdzenie, że ogrody są sprawdzoną receptą na kontakty z naturą, a tym samym doceniamy Pana opinię, aby nie niszczyć tego, co dobrze działa” – piszą działkowcy z ROD „Zacisze” w Żaganiu (czytaj cały list).

Wyrażamy nadzieję, że zaproponowane przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej rozwiązania zawarte w projekcie obywatelskim zasługują na poparcie w Sejmie” – piszą użytkownicy działek w ROD „Malinka” w Suwałkach (czytaj cały list).

Ponadto działkowcy odnoszą się także do innych projektów partyjnych: „Na podstawie przeprowadzonej analizy propozycji do projektu PO, obradujący działkowcy stwierdzili, że założenia do tego projektu nie zostały stworzone w trosce o rozwój ogrodnictwa działkowego w RP, lecz z myślą o pozbawieniu działkowców dotychczasowych praw, likwidacji samorządnej organizacji społecznej (PZD) oraz nacjonalizacji jej majątku” – piszą zarządy i działkowcy z rodzinnych ogrodów działkowych rejonu suwalskiego (czytaj cały list).

Dlatego też zwracają się do Prezesa PSL z gorącym apelem, „aby Pan, a jednocześnie za Pańskim przykładem klub parlamentarny PSL, sprzeciwił się koalicjantowi i poparł zdecydowanie obywatelski projekt ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych”.

 

AH

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.