Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Otwarte zebranie informacyjne działkowców we Wronkach - 21.01.2013

W dniu 17 stycznia 2013 r. w Domu Kultury Służby Więziennej we Wronkach odbyło się otwarte zebranie informacyjne dla działkowców. W zebraniu uczestniczyło około 100 osób w tym działkowcy z rodzinnych ogrodów działkowych „Borek”, „Broniewskiego”. „Kościuszki”, „Kolejarz”, „B. Chrobrego”  i 1000-lecia PP” oraz przedstawiciele Okręgowego Zarządu – Andrzej Kierzkowski sekretarz i Marian Ostaszewski członek Prezydium.

Spotkanie rozpoczęto emisją filmu „Wyrok na Działkowcach”. Eugeniusz Francuzik Prezes ROD „Broniewskiego” zapoznał zebranych z projektami ustaw o ogrodach działkowych w tym z projektem autorstwa posła Andrzeja Dery z Solidarnej Polski, założeniami do projektu ustawy zespołu posłów pod kierunkiem Stanisława Huskowskiego z Platformy Obywatelskiej oraz obywatelskim projektem ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

Andrzej Kierzkowski sekretarz OZ poinformował zebranych o dotychczasowych działaniach podejmowanych przez OZ , zarządy ROD i działkowców w propagowaniu obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych w tym między innymi o odbytych spotkaniach w władzami samorządowymi i parlamentarzystami z Okręgu Pilskiego, a także o potrzebie zaktywizowania naszych działań w tym przedmiocie.

 Aleksander Manikowski Prezes ROD „B. Chrobrego” przedstawił propozycję stanowiska uczestników spotkania w sprawie założeń do projektu ustawy proponowanej przez zespół posłów PO.

W toku dyskusji działkowcy poparli obywatelski projekt ustawy o ROD, wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec propozycji posłów z PO i złożyli podpisy pod treścią przedstawionego stanowiska (czytaj więcej).

 

Andrzej Kierzkowski – sekretarz OZ PZD w Pile.

 

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.