Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Tłumy działkowców na spotkaniu w Obornikach - 21.01.2013

Sala sesyjna Starostwa Powiatowego w Obornikach pękała w szwach, takiego zainteresowania obornickich działkowców nie było widać od wielu lat.

Zwołana na dzień 18 stycznia 2013 roku narada działkowców w sprawie aktualnej sytuacji w PZD po wyroku TK z lipca 2012 roku oraz  pracami nad nową ustawą o ROD zapełniła ogromną salę narad Starostwa. W naradzie uczestniczyło ponad 250 osób członków rodzinnych ogrodów działkowych z terenu Obornik.

Jan Molski prezes ROD im. mjr Dobrzyckiego w Obornikach, jednocześnie członek            OZ PZD w Poznaniu zapoznał zebranych z obywatelskim projektem ustawy o ROD oraz                  z założeniami do ustawy o ROD pomysłu Platformy Obywatelskiej.

Pokazane różnice w projektach doprowadziły do wzburzenia zebranych. Prowadzący zebranie powstrzymywał emocje działkowców przed przerodzeniem się spotkania w potężny wiec polityczny przeciwko Platformie Obywatelskiej.

 W trakcie zebrania zbierano podpisy popierające „nasz” projekt ustawy. Przyjęto również stosowne stanowisko popierające działania PZD oraz negujące zamierzenia Platformy Obywatelskiej.

O ogromnym zainteresowaniu naszymi sprawami świadczy udział telewizji informacyjnej tv WIELKOPOLSA oraz prasy regionalnej.

 

/ Jan Molski -  Oborniki/

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.